Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Vazhdojnë paraqitjet e mira nga Edon Maxhuni

Vazhdojnë paraqitjet e mira nga Edon Maxhuni

7 March, 2019 @19:35

Edhe një sezon i shkëlqyeshëm për Edon Maxhunin me kolegjin e Long Beach State në SHBA!

Në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë ndaj skuadrës UC Riverside, Edoni ishte një nga më meritorët për fitoren e Long Beach State.

Për 24 minuta sa ishte në parket, Edoni arriti të shënojë 21 pikë (5 trepikësha), ndërkohë që dhuroi edhe një asist dhe pati një top të vjedhur.

7 nga 21 pikët e Edonit erdhën në fundin e pjesës së parë, një seri e pikëve kjo që ia riktheu epërsinë skuadrës së Long Beach Statet, për t’ia mbajtur gjallë shpresat për Play Off-in që dërgon më pas në “March Madness”, fazën më interesante të sezonit.

Long Beach State renditet i pesti në “Big West Conference”, ndërsa nëse arrin në Play Off do të ndeshet me Hawaiin ose Santa Barbaran, me njërin prej të cilëve do t’i duhet të luftojë për ta arritur fazën “March Madness”.

Sa i përket sezonit të rregullt në përgjithësi, Edoni e mbyll këtë sezon si koshashënuesi i tretë më i mirë i skuadrës së tij, ndërkohë që ka 42% efikasitet për 3 pikë (lojtari i tretë më i mirë në Big West Conference sa i përket gjuajtjeve për 3 pikë), 38% për 2 pikë dhe 92% në gjuajtjet e lira.

Në videon e mëposhtme mund t’i ndiqni momentet më të mira nga ndeshja që Long Beach State e zhvilloi mbrëmë.

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E FEMRAVE

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave)

7 March, 2019 @15:44

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Prishtinës, ku vashat e trajnerit Fidan Shatri…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E PARË

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë)

7 March, 2019 @15:06

Sivjet për herë të parë është luajtur edhe Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë. Fituesi i Kupës…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga)

7 March, 2019 @14:15

Kupën e Kosovës sivjet e fitoi skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në finale me rezultat 96-60. Kjo skuadër…

HISTORIKE

LeBron James kalon Michael Jordanin

7 March, 2019 @9:31

Më në fund u realizua! LeBron Jamesi duke shënuar 31 pikë kundër Denver Nuggetsit, e kaloi legjenden Michael Jordan në…

PRISHTINA - VARESE

Performancë heroike e Prishtinës, vendoset në Itali

Foto: FIBAEuropeCup/fb

6 March, 2019 @22:19

Prishtina ka treguar lojën ndoshta më të mirë të saj në histori të klubit përkundër rezultatit të ndeshjes. Pas…

ÇEREKU I TRETË: PRISHTINA - VARESE

Prishtina e pabesueshme, pranë fitores

6 March, 2019 @21:57

Një rikthim senzacional i Prishtinës në çerek të tretë të lojës për të marrë epërsinë në ndeshje dhe krijimin e…

BASHKIMI - BARSY

Hajrizi-Capps sjellin fitoren e Bashkimit

6 March, 2019 @21:22

Pas performancës brilante të dyshes Drilon Hajrizi dhe Jordan Capps, Bashkimi ka arritur të shënojë fitoren e dytë të sezonit…

PJESA E PARË: PRISHTINA - VARESE

Prishtina këndellet para fundit të pjesës

Foto: KBPrishtina/F.O.

6 March, 2019 @21:03

Pas çerekut të përfunduar 12-25 në të mirë të ekipit italian Varese, Prishtina në çerekun e dytë nisi 11-2 për…

PRISHTINA - VARESE

Performancë heroike e Prishtinës, vendoset në Itali

Foto: FIBAEuropeCup/fb

6 March, 2019 @22:19

Prishtina ka treguar lojën ndoshta më të mirë të saj në histori të klubit përkundër rezultatit të ndeshjes. Pas…

ÇEREKU I TRETË: PRISHTINA - VARESE

Prishtina e pabesueshme, pranë fitores

6 March, 2019 @21:57

Një rikthim senzacional i Prishtinës në çerek të tretë të lojës për të marrë epërsinë në ndeshje dhe krijimin e…

PJESA E PARË: PRISHTINA - VARESE

Prishtina këndellet para fundit të pjesës

Foto: KBPrishtina/F.O.

6 March, 2019 @21:03

Pas çerekut të përfunduar 12-25 në të mirë të ekipit italian Varese, Prishtina në çerekun e dytë nisi 11-2 për…

POWER RANKINGS

Varese në TOP 3 të favoritëve për FIBA Europe Cup

4 March, 2019 @22:12

Në artikullin e botuar së fundi në faqen zyrtare të FIBA Europe Cup, është bërë llogaritja e cilësisë së ekipeve…

KOSOVA - RUMANIA

Kosova mbetet pa fitore!

Foto: FIBA

24 February, 2019 @22:31

Në ndeshjen e fundit të fazës parakualifikuese drejt EuroBasket 2021, Kosova u mposht me rezultat 75-79 nga përfaqësuesja e…

Të gjitha lajmet nga International