Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZVICRA 4-0 BULLGARIA

Zvicra në Botëror, Italia shpreson nga PlayOffi

Zvicra në Botëror, Italia shpreson nga PlayOffi


15 November, 2021 @22:57

Befasia në grupet kualifikuese ka ndodhur te Grupi C, ku Zvicra me fitore të thellë ndaj Bullgarisë 4-0 [Okafor 48, Vargas 57, Itten 72, Freuler 90+1] ka siguruar vendin e parë dhe biletën direkte për Botërorin e Katarit.

insigne

E Italia, kampionia aktuale e Evropës nuk ka arritur fitore ndaj Irlandës Veriore [0-0, FT] si mysafire dhe kështu plasmanin për në Katar do ta kërkojë përmes PlayOffit.

TABELA PËRFUNDIMTARE

Xherdan Shaqiri ka regjistruar dy asistime sot për ekipin e tij, ndërsa Andi Zeqiri është paraqitur në 11 minutat e fundit të ndeshjes.

 


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror