Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

TOPSPORTI / A.P

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!


13 October, 2021 @13:08

Tashmë gjithçka zyrtare!

Bernard Challandes nuk do të jetë më përzgjedhës i Kosovës.

Lajmi u bë i ditur përmes konferencës së jashtëzakonshme për shtyp që FFK e organizoi sot me fillim nga ora 13:00.

Rezultatet e dobëta të Kosovës në vazhdimësi shtyen te ky vendim, ndonëse kontrata e zvicranit përfundonte në fund të vitit 2022.

Challandes në krye të Kosovës erdhi në mars të vitit 2018, duke e zëvendësuar Albert Bunjakin, ndërkohë që ende nuk dihet se kush do ta zëvendësojë atë.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror