Të gjitha lajmet

TE KB PRIZRENI

Zyrtarizohen edhe për një stinor

TOPSPORTI/ L. D.

Zyrtarizohen edhe për një stinor

19 March, 2019 @15:24

Zyrtarizohen edhe për një stinor

Klubi i basketbollit Prizreni ka zyrtarizuar sot vazhdimin e kontrateve të dy basketbollistëve të ekipit.

Pejani Blendi Matoshi si dhe amerikani Malcolm Canada kanë hedhur nënshkrimin në kontratat që i mbajnë ata edhe për një stinor me ekipin e Prizrenit.

Ekipi ka sqaruar se për shkak të disa detajeve të kontratës u vonua zyrtarizimi edhe pse marrëveshja me lojtarët në fjalë ishte arritur më parë.

Ndër të tjera, ekipi ka bërë të ditur se Canada do të punojë edhe me të rinjtë e interesuar për basketboll, pasi që shpejt do të aktivizojë edhe Shkollën e Basketbollit.

Prizreni përndryshe aktualisht është i pesti në klasifikim me një ndeshje më pak të zhvilluar sesa tjerët. Më 20 mars do të luajë ndaj Prishtinës, ndërsa dy ditë më vonë edhe ndaj Boreas.

2 DUELE PËR 3 DITË

Ndërrohet termini i ndeshjes Borea-Prizreni

19 March, 2019 @14:46

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh nga FBK-ja, është bërë e ditur se ndeshja e paraparë të luhet…

SHIKUESHMËRIA

Rahoveci dhe Suhareka dominojnë

Foto: KBRahoveci/fb/K. Ejupi

19 March, 2019 @12:44

Në numrin e fundit të Informatorit të Superligës së Kosovës në basketboll, është bërë i ditur edhe numri i tifozëve…

NGA INFORMATORI NR 22

Dënim për Trepçën pas derbit

Foto: arkiv

19 March, 2019 @12:23

Dueli derbi i xhiros së fundit të Superligës ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës, që shkoi barabartë deri kah fundi i ndeshjes…

DIRK NOWITZKI

Ngritja e fundit e Nowitzkit, kalon Chamberlainin

19 March, 2019 @10:18

Njëri ndër basketbollistët më të mirë në histori të NBA-së, Dirk Nowitzki, sot në mëngjes në ndeshjen kundër New Orleans…

LIGA E PARË

Caktohet 4-shja e Play Offit në Ligën e Parë

18 March, 2019 @22:44

Sonte me përfundimin e ndeshjes Vëllaznimi - Prishtina e Re, janë bërë të ditura katër skuadrat që do të…

VËLLAZNIMI - PRISHTINA E RE

Vëllaznimi fiton, Istogu gëzohet!

18 March, 2019 @22:34

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, e mposhti Prishtinën e Re me rezultat 83-77, për t’ia shuar shpresat për Play Off kundërshtarit. …

ORARI I XHIROS XXIII

Të shtunën, derbi në Prizren

TOPSPORTI/ L. D.

18 March, 2019 @18:29

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së XXIII të Superligës në basketboll, ndërsa derbi i xhiros do të zhvillohet…

PRIZRENI - LIPJANI

Çereku i tretë vendimtar në fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 March, 2019 @20:43

Prizreni e mposhti Lipjanin në palestrën “Sezair Surroi” me rezultat 92-81 [26-16], [19-28], [21-13], [26-24]. Lipjani nuk u tregua…

PRIZRENI - LIPJANI

Ç3: 10 minutat e fundit në Prizren

17 March, 2019 @20:18

Pas 30 minutave lojë, rezultati është 66-57 në favor të Prizrenit Malcolm Canada është më i miri te Prizreni me…

PJESA E PARË: PRIZRENI - LIPJANI

Mbyllet pjesa e parë në Prizren

17 March, 2019 @19:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Lipjani. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 45-44 në favor të…

GAME 1: BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi merr epërsinë në seri

16 April, 2019 @20:41

Bashkimi e ka nisur mbarë serinë çerekfinale të PlayOffit ndaj Trepçës, duke fituar ndeshjen e parë të PlayOffit në Sezai…

PROBLEME TEKNIKE

Rahoveci-Prizreni, shtyhet

16 April, 2019 @20:29

Përballja mes Rahovecit dhe Prizrenit në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të PlayOffit të Superligës së Kosovës është shtyrë…

PJESA E PARË: BASHKIMI - TREPÇA

Ngushtë në Sezai Surroi

16 April, 2019 @19:49

Epërsi minimale e Trepçës pas pjesëlojës së parë ndërmjet Bashkimit dhe Trepçës në Sezai Surroi. Bashkimi mori çerekun e…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci ngushton epërsinë

16 April, 2019 @19:43

Pas pjesës së parë të ndeshjes, Rahoveci ka arritur të ngushtojë epërsinë e Prizrenit nga çereku i parë, por për…

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI - TREPÇA

Trepça avancon pas 10 minutash

16 April, 2019 @19:30

Mitrovicasit kanë nisur mirë duelin e parë të PlayOffit ndaj Bashkimit, duke marrë epërsinë tre pikëshe pas çerekut të parë.…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga