Të gjitha lajmet

TE KB PRIZRENI

Zyrtarizohen edhe për një stinor

TOPSPORTI/ L. D.

Zyrtarizohen edhe për një stinor

19 March, 2019 @15:24

Klubi i basketbollit Prizreni ka zyrtarizuar sot vazhdimin e kontrateve të dy basketbollistëve të ekipit.

Pejani Blendi Matoshi si dhe amerikani Malcolm Canada kanë hedhur nënshkrimin në kontratat që i mbajnë ata edhe për një stinor me ekipin e Prizrenit.

Ekipi ka sqaruar se për shkak të disa detajeve të kontratës u vonua zyrtarizimi edhe pse marrëveshja me lojtarët në fjalë ishte arritur më parë.

Ndër të tjera, ekipi ka bërë të ditur se Canada do të punojë edhe me të rinjtë e interesuar për basketboll, pasi që shpejt do të aktivizojë edhe Shkollën e Basketbollit.

Prizreni përndryshe aktualisht është i pesti në klasifikim me një ndeshje më pak të zhvilluar sesa tjerët. Më 20 mars do të luajë ndaj Prishtinës, ndërsa dy ditë më vonë edhe ndaj Boreas.

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Epërsi dyshifrore pas 20 minutave

10 May, 2019 @21:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 32-45 në favor të…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: +4 për Rahovecin

10 May, 2019 @21:01

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina, rezultati aktual është 22-18 në favor të vreshtarëve. Fred Richardson me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga