Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - BALLKANI

3 pikë për Ballkanin, Shkëmbi fiton duelin e trajnerëve nga Shqipëria

3 pikë për Ballkanin, Shkëmbi fiton duelin e trajnerëve nga Shqipëria


18 April, 2021 @16:46

Skuadra e Ballkanit ka shënuar fitoren e radhës në Superligën e Kosovës.

Në duelin e dy trajnerëve nga Shqipëria, Klodian Duros së Feronikelit dhe Bledi Shkëmbit të Ballkanit, fitores iu gëzua ky i fundit me rezultatin 0-2.

Goli i parë për ekipin suharekas u shënua në minutën 34’ nga Ermal Krasniqi, i cili u asistua bukur nga krahu i djathtë nga Armend Thaqi.

Ky ishte edhe goli i vetëm i pjesës së parë, derisa në pjesën e dytë i zakonshmi, Mirlind Daku, u fut në listën e golashënuesve duke shënuar në minutë 76’ nga penalltia.

TABELA AKTUALE

Ballkani me këtë fitore tani ka 61 pikë dhe vazhdon të jetë me 3 pikë më pak se liderja, Drita, e cila po ashtu këtë javë e kaloi me pikë të plota.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga