Të gjitha lajmet

KOSOVA U21

5 raste pozitive te Kosova U21

5 raste pozitive te Kosova U21


12 October, 2020 @16:29

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FFK ka bërë të ditur që 5 anëtarë të Kosovës U21 kanë rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Prej tyre katër janë futbollistë dhe një është anëtar i stafit.

Testimet u bënë në prag të ndeshjes që Kosova e luan ndaj Andorrës U21 ditën e nesërme (13 tetor).

Teksti i plotë i botuar nga FFK:

“Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se Kombëtarja U21 dje iu ka nënshtruar testit për Covid-19 dhe sot është njoftuar me rezultatet e testeve. Me këtë rast katër futbollistë dhe një anëtar i stafit kanë rezultuar pozitiv, por që të gjithë janë asimptomatik dhe mirë me shëndet. Menjëherë pas njoftimit të rezultateve të testeve të gjithë personat që kanë rezultuar pozitiv janë izoluar dhe nuk kanë kontakt me pjesën tjetër të ekipit. Po ashtu, duhet cekur që Federata edhe më herët i ka marrë të gjitha masat e nevojshme për këtë grumbullim, ku të gjithë futbollistët kanë qenë në dhoma të ndara që nga fillimi. Personat që kanë rezultuar pozitiv janë ritestuar gjatë ditës së sotme në Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe janë në pritje të rezultateve për t’u konfirmuar nëse sërish pozitiv.”

VEDAT MURIQI

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

18 January, 2021 @20:43

Ambientimi i vështirë te Lazio, kanë hapur spekulime të shumta të rikthimit të Vedat Muriqit te ish skuadra e tij,…

VALMIR SULEJMANI

E pranon vetë lojtari: “Hoqa dorë nga pasaporta gjermane për të luajtur me Kosovën”

18 January, 2021 @19:35

Sulmuesi 24 vjeçar, Valmir Sulejmani, ka pranuar se ka hequr dorë nga pasaporta gjermane për të fituar të drejtën që…

VIDEO

Zhegrova e bënë atë që di më së miri, shënon me solo aksion

13 January, 2021 @16:13

Edon Zhegrova sot doli në skenë me skuadrën e tij Basel pas supergolit të shënuar në ndeshjen miqësore kundër Aarau…

AMIR RRAHMANI

Rrahmani i pafat, gabimi nuk tolerohet nga Gattuso

10 January, 2021 @16:35

Amir Rrahmani përjetoi sot një ditë të pafat në ndeshjen e tij të parë si titullar që e zhvilloi…

BUNDESLIGA 2

Sulejmani e Muslija bindshëm ndaj Halimit

3 January, 2021 @15:45

Duel shqiptar në Bundesliga 2 u zhvillua sot përballë Hannoverit të dyshes Valmir Sulejmani e Florent Muslija dhe Sandhausenit të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja