Të gjitha lajmet

GJOBAT NGA INFORMATORI 36

€800 gjoba nga ndeshja e dytë e serisë

Foto: KBRahoveci/fb

€800 gjoba nga ndeshja e dytë e serisë

6 May, 2019 @15:18

Tetëqind euro gjoba në të holla janë shqiptuar nga Komesari i Garave të FBK-së pas ndeshjes së dytë të serisë finale të Superligës, ku Rahoveci mposhti Prishtinën dhe barazoi serinë finale në 1-1.

Në Informatorin Nr 36 të Superligës është bërë e ditur se për gabim teknik janë dënuar Deshon Minnis i Rahovecit dhe Dardan Berisha i Prishtinës, secili me nga 100 euro.

Shiko: Playoff Skemën

Ndërsa për hudhje të gjësendeve të forta që mund të shkaktojnë lëndime klubi i Rahovecit është gjobitur me 300 euro. Si dhe trajneri i Prishtinës për sjellje josportive ka marrë një gjobë prej 300 eurosh tjera, që çon totalin në 800 euro për të dyja ekipet nga kjo ndeshje.

Dueli i radhës i serisë finale luhet më 7 maj me fillim prej orës 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve të Prishtinës.

KOMUNIKATË E KB RAHOVECI

Rahoveci tërhiqet nga organizimi i ndeshjeve të reprezentacionit

6 May, 2019 @16:04

Përmes një njoftimi të botuar në llogarinë zyrtare të klubit të Rahovecit, është bërë e ditur se skuadra në fjalë…

PRISHITNA - RAHOVECI

Caktohet orari i ndeshjes së tretë finale

6 May, 2019 @15:18

Ndeshja e tretë në serinë finale të Superligës së Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, do të…

NGA INFORMATORI

Prishtina pa Mulaomerovicin në ndeshjen e radhës

6 May, 2019 @15:11

Në Informatorin e fundit të Superligës Nr. 36, pas ndeshjes së dytë të serisë finale Rahoveci - Prishtina, është bërë…

GAME 2: RAHOVECI - PRISHTINA

Super Rahoveci barazon serinë finale

5 May, 2019 @19:12

Humbja e parë e Prishtinës në këtë sezon në ndeshjet e luajtura në garat vendore erdhi në ndeshjen e dytë…

RAHOVECI - PRISHTINA

4+ për Rahovecin, edhe 10 minuta lojë

5 May, 2019 @18:24

Rahoveci e mbylli me 4 pikë në epërsi çerekun e tretë. Rezultati është 68-64 në favor të vreshtarëve. DeShon Minnis…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga