Të gjitha lajmet

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan Megasport me Vushtrrinë.

Mysafirët duke shfrytëzuar përvojën dhe mungesën e disa lojtarëve vendas kanë arritur fitore komode 77-63 dhe tash në ndeshjen e kthimit që luhet në Jeton Tërstena të Vushtrrisë, pritet të konfirmojnë edicionin e ardhshëm në Ligë të Parë.

Në pjesë të parë vendasit kishin epërsi 34-31, por në pjesë të dytë vushtrriasit kanë arritur të kthejnë gjithçka në favor të tyre.

Megasport ka humbur duelin final të Ligës së Dytë ndaj Newbasket, duke humbur mundësinë direkte të plasimit në Ligë të Parë dhe tash është duke e kërkuar atë përmes PlayOutit. Ndërsa Vushtrria përfundoi e parafundit në renditjen tabelare të Ligës së Parë dhe kërkon shpëtimin e stinorit.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAY OUT GAME ONE

Vëllaznimi bën hapin e parë për Superligë

TOPSPORTI/ A.P.

25 April, 2019 @21:47

Vëllaznimi ka arritur të shënojë fitore në përballjen e parë të PlayOutit ndaj Lipjanit, për të bërë kështu hapin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë