Të gjitha lajmet

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan Megasport me Vushtrrinë.

Mysafirët duke shfrytëzuar përvojën dhe mungesën e disa lojtarëve vendas kanë arritur fitore komode 77-63 dhe tash në ndeshjen e kthimit që luhet në Jeton Tërstena të Vushtrrisë, pritet të konfirmojnë edicionin e ardhshëm në Ligë të Parë.

Në pjesë të parë vendasit kishin epërsi 34-31, por në pjesë të dytë vushtrriasit kanë arritur të kthejnë gjithçka në favor të tyre.

Megasport ka humbur duelin final të Ligës së Dytë ndaj Newbasket, duke humbur mundësinë direkte të plasimit në Ligë të Parë dhe tash është duke e kërkuar atë përmes PlayOutit. Ndërsa Vushtrria përfundoi e parafundit në renditjen tabelare të Ligës së Parë dhe kërkon shpëtimin e stinorit.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga