Të gjitha lajmet

BASTORET

Anglia favorite absolute, kaq japin bastoret për fitoren e Kosovës

Foto: FA/fb

Anglia favorite absolute, kaq japin bastoret për fitoren e Kosovës

9 September, 2019 @8:12

Një ditë para ndeshjes së pestë të Kosovës në ciklin kualifikues për EURO 2020, bastoret kanë rreshtuar normalisht gjysmëfinalistin e fundit të Kampionatit Botëror si favorit absolut në këtë përballje.

TABELAT dhe PROGRAMI I NDESHJEVE

Derisa Anglia për fitore ka kuotën 1.08 e barazimi në ndeshje ndaj Kosovës arrin në kuotën 15.00, fitorja e Kosovës është kuotuar me 29.00.

TABELAT dhe PROGRAMI I NDESHJEVE

Gjithashtu numri i madh i golave që shënon Anglia nëpër ndeshje ka bërë që ndeshja me 3+ të jetë thuajse e sigurtë me koeficient 1.4, derisa për zero deri dy gola, është kuotuar me 2.87.

YJET E VENDIT

Përfundojnë stërvitjet e fundit para nisjes për në Angli

Fotot: FFK

8 September, 2019 @19:37

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” para udhëtimit në Angli.

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.…

TE ANGLIA

Pas Bissakas, edhe Lingard mungon

8 September, 2019 @12:25

Futbollisti i dytë që tërhiqet nga reprezentacioni i Anglisë këto ditë. Pas mbrojtësit të ri të krahut Aaron Wan-Bissaka, tash…

TEAM OF THE GAMEWEEK

Mërgim Vojvoda në ekipin më të mirë nga FranceFootball

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @11:52

Prestigjiozja franceze, France Football, ka futur në 11-shen më të mirë të Evropës futbollistin e Kosovës, Mërgim Vojvoda.

PENSIONOHET ENIS ALUSHI

Me pensionimin e Alushit, zbulohen fanellat e reja të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @10:54

Dje para ndeshjes Kosova - Çekia, u bë edhe zyrtarisht ceremonia e pensionimit të futbollistit 33 vjeç Enis Alushi nga…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020