Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA-AUSTRIA

Austria bindshëm ndaj Shqipërisë

Austria bindshëm ndaj Shqipërisë

2 August, 2017 @22:19

Shqipëria nuk filloi mirë në ndeshjen e parë parakualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”.

Kuqezinjtë, u mposhtën bindshëm nga Austria me rezultat 79-51.

Më i dalluari ishte Gerti Shima me 10 pikë të shënuara, derisa u ndihmua edhe nga Endrit Hysenagolli me 9 pikë e 5 kërcime, por nuk mjaftuan për fitore.

Kuqezinjtë janë në ndërtim të ekipit të ri dhe në ekip tashmë përveç emrave të njohur, kanë edhe basketbollistë të rinj, që nën drejtimin e Antonis Constantinidesit, mëtojnë të përgatiten për vitet e ardhshme.

Shqipëria ndeshjen e radhës do ta luaj me Holandën më 9 gusht.

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19 September, 2019 @12:38

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e…

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15 September, 2019 @19:22

Një finale që kaloi dukshëm me më pak emocione se që pritej, u mbyll me fitoren e Spanjës, përfaqësuese e…

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

FOTO / fiba.com

15 September, 2019 @11:54

Tre-kolorët në vendin e tretë. Franca duke e mposhtur Australinë me rezultat 67-59, arriti medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror…

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

FOTO / fiba.com

13 September, 2019 @16:15

Me veteranin 39 vjeçar, Luis Scola, Argjentina e mposhti Francën me rezultat 80-66 dhe u kualifikua në finale të Kampionatit…

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

FOTO / fiba.com

13 September, 2019 @12:35

Ishin pranë humbjes, por pas 2 vazhdimeve, Spanja arriti ta mposhtë Australinë me rezultat 95-88 dhe kështu u kualifikua në…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019