Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA-AUSTRIA

Austria bindshëm ndaj Shqipërisë

Austria bindshëm ndaj Shqipërisë

2 August, 2017 @22:19

Shqipëria
Austria
Shqipëria 51 : 79 Austria

Shqipëria nuk filloi mirë në ndeshjen e parë parakualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”.

Kuqezinjtë, u mposhtën bindshëm nga Austria me rezultat 79-51.

Më i dalluari ishte Gerti Shima me 10 pikë të shënuara, derisa u ndihmua edhe nga Endrit Hysenagolli me 9 pikë e 5 kërcime, por nuk mjaftuan për fitore.

Kuqezinjtë janë në ndërtim të ekipit të ri dhe në ekip tashmë përveç emrave të njohur, kanë edhe basketbollistë të rinj, që nën drejtimin e Antonis Constantinidesit, mëtojnë të përgatiten për vitet e ardhshme.

Shqipëria ndeshjen e radhës do ta luaj me Holandën më 9 gusht.KOSOVA-MAQEDONIA

Fitore historike e Kosovës

2 August, 2017 @21:39

Kosova ka shënuar fitoren e parë dhe historike në ndeshje kualifikuese zyrtare prej se u pranua në FIBA. Djelmoshat…

LIVE: KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë, Kosova +20

Foto: BOROZANI

2 August, 2017 @20:59

Me rezultat 40-20 është mbyllur pjesa e parë mes Kosovës dhe Maqedonisë. Kosova e filloi shumë mirë takimin, duke zhvilluar…

KOSOVË - MAQEDONI

Publikohen pesëshet startuese

Foto: BOROZANI

2 August, 2017 @20:10

Pak minuta para fillimit të ndeshjes janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë. Kosova: Erjon Kastrati, Dardan Berisha, Drilon…

LIVE: KOSOVA - MAQEDONIA

Mbushet palestra para ndeshjes

Foto: BOROZANI

2 August, 2017 @20:05

Pak minuta para ndeshjes, palestra në Prishtinë është mbushur nga shikuesit në përkrahje të Kosovës. Ndeshja fillon në ora 20:15.

PËRFAQËSUESJA

Çka ndryshoi te 12-shja e Kosovës?

Foto: FIBA

2 August, 2017 @15:30

Pasi u publikua 12-shja e ftuar për ndeshjen ndaj Maqedonisë, ndeshje që është e vlefshme për fazën parakualifikuese drejt…

MARJAN ILIEVSKI

Ilievski: Rreziku vjen nga Dardani

Marjan Ilievski, derisa ishte pjesë e Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ Arkiv

2 August, 2017 @14:21

Ish trajneri i Sigal Prishtinës, Marjan Iliveski, ka folur për mediat maqedonase para ndeshjes Kosova-Maqedonia, e vlefshme për Grupin C…

ZYRTARËT E NDESHJES

Përcaktohen referët e ndeshjes Kosova-Maqedonia

BOROZANI/Arkiv

2 August, 2017 @13:37

Shtëpia e basketbollit europian, FIBA Europe, ka përcaktuar referët dhe delegatin për ndeshjen e sontme ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë. …

EKSKLUZIVE

Hysenagolli: Shpresojmë në lojë pozitive

2 August, 2017 @11:43

Qendra gjigande e Shqipërisë, Endrit Hysenagolli, para ndeshjes parakualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019” kundër Austrisë, ka vlerësuar ndeshjen…

BRAD GREENBERG

Greenberg: Sfidë e madhe, por kemi rastin historik

2 August, 2017 @9:57

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg, e ka të qartë se Maqedonia është arrë e fortë, para ndeshjes së…

PËRFAQËSUESJA

Publikohet 12-shja përfundimtare për sfidën ndaj Maqedonisë

2 August, 2017 @0:18

Përmes një postimi zyrtar, FBK e ka publikuar 12-shen përfundimtare të Përfaqësueses së Kosovës për sfidën ndaj Maqedonisë: 12-shja e…

PËRFAQËSUESJA

Kosovë - Maqedoni, bastoret favorizojnë Maqedoninë

1 August, 2017 @14:38

Një ditë para ndeshjes që Kosova e zhvillon në Prishtinë ndaj Maqedonisë, janë publikuar kuotat për fitoret përkatëse të skuadrave…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019