Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BALLKANI - PRISHTINA

Autogoli vendos për fitoren e Prishtinës në derbi, lufta për titull mbetet mes 3 ekipeve

Autogoli vendos për fitoren e Prishtinës në derbi, lufta për titull mbetet mes 3 ekipeve


4 April, 2021 @16:48

Prishtina ka fituar kryendeshjen e javës në Superligë, duke e mposhtur rivalin e drejtpërdrejtë në luftë për titull, Ballkanin.

Bardhekaltërit fituan në Suharekë me rezultat minimal 0-1.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën 35’ me anë të autogolit të Armend Thaqit i cili reagoi në mënyrë të gabuar pas krosimit nga krahu i majtë i ekipit kundërshtar.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Prishtina ka mbajtur hapin në luftë për titull duke mbetur në garë me 54 pikë, 4 më pak se liderja Drita, derisa Ballkani mbetet renditet në pozitën e dytë me një pikë më shumë se Prishtina.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga