Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - BALLKANI

Ballkani mposhtet, por pushon në krye

Ballkani mposhtet, por pushon në krye

2 December, 2019 @14:59

Në ndeshjen e zhvilluar pa praninë e shikuesve dhe me Ismet Munishin e suspenduar, Ballkani është mposhtur me rezultat minimal 1-0 në “Ferki Aliu”.

Goli i vetëm i ndeshjes së luajtur në një terren jo edhe aq të përshtatshëm për lojë u shënua nga Bashkim Shala i vendasve, i cili në minutën e 33’ të ndeshjes u tregua i saktë nga pika e bardhë, për ta shënuar kështu golin që doli të ishte i vetmi i këtij takimi.

Në vazhdim të ndeshjes porta e Ballkanit u shpëtua disa herë nga portieri Ruxhi, përderisa në cepin tjetër të fushës suharekasit nuk u treguan edhe aq konkret në ndërtimin e akcioneve, për t’u detyruar kështu të pajtohen me humbje në xhiron e fundit të edicionit vjeshtor.

TABELA AKTUALE

Për fat të mirë të Ballkanit, këtë xhiro gabuan edhe Gjilani, Prishtina e Drita, me ç‘rast Ballkani në pushimin dimëror shkon si lider i Superligës.

Sa i përket vushtrriasve, të cilët sot e mposhtën skuadrën e trajnerit që vite më parë iu fitoi titullin kampion, dimrin kjo skuadër e kalon në vendin e parafundit të Superligës, e në pranverë i pret shumë punë për shpëtim.

FERONIKELI - DUKAGJINI

Nikli gjen fitoren, Dukagjinit i thellohet kriza

2 December, 2019 @15:04

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, skuadra e Feronikelit ka arritur ta gjejë fitoren në ndeshjen u fundit të edicionit…

DRENICA - FERIZAJ

Dygolësh i Çerkinit, Ferizaj triumfon në Skenderaj

Foto: FC Ferizaj

2 December, 2019 @14:57

Në njërën prej ndeshjeve të xhiros së fundit të edicionit vjeshtor, skuadra e Ferizajit ka arritur të shënojë fitore mjaft…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Dukagjini

2 December, 2019 @12:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Dukagjinit. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami, Bojku, Neziraj, Hoti, Zeka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ferizaj

2 December, 2019 @12:47

Janë caktuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Ferizajit. DRENICA: Kalosh, Balde, Bejta, Pasoma, Osmani, Thaqi, Mustafa, Hyseni, Mëziu, Hamiti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Ballkani

2 December, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Ballkanit. VUSHTRRIA: Manxholli, Izmaku, Maxhuni, Lushaku, Halimi, Dervishaj, Muçaj, Shala, Vinicus, Lamçja,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga