Të gjitha lajmet

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi lider i Superligës, seria shkon në 6

Bashkimi lider i Superligës, seria shkon në 6

15 November, 2019 @20:53

Bashkimi ka kapur formën më të mirë këtë stinor. Ekipi prizreas ka shënuar edhe fitoren e gjashtë radhazi këtë stinor, sonte duke e mposhtur Trepçën, për të marrë përkohësisht lidershipin në Superligë.

Mitrovicasit ia nisën mirë takimit, duke përfunduar çerekun e parë në epërsi, por pas kësaj, Bashkimi mori lojën në dorë, e kontrolloi atë deri në fund dhe arriti lehtë deri te fitorja në fund, për përfundimtaren 80-65 [16-18, 26-16, 20-17 dhe 18-14].

Më i miri te Bashkimi është treguar amerikani Terik Bridgeman, që ka kryer ndeshjen me double-double prej 29 pikëve dhe 12 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Pos tij janë dalluar edhe dyshja tjetër e huaj e ekipit, Corey Ross me 18 pikë, 8 kërcime e 7 asistime, si dhe Stevie Clark me 10 pikë.

Te Trepça nuk ka mjaftuar paraqitje e jashtëzakonshme e Besnik Azemit. Ai e kreu ndeshjen me doubl-double prej 25 pikëve dhe 12 kërcimeve, derisa ndihma e DJ Hanes me 18 pikë e 7 kërcime nuk mjaftoi për më shumë.

Bashkimi me këtë fitore merr lidershipin në klasifikim përkohësisht, derisa Trepça është në zonën e rrezikshme të tabelës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga