Të gjitha lajmet

TRAJNERI I PEJËS

Beciragic: Gjithçka ishte e qartë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Beciragic: Gjithçka ishte e qartë

26 February, 2020 @11:21

Trajneri i Pejës, Adis Beciragic, që pësoi humbjen e parë të tij si trajner i Pejës prej se u emërua, në deklaratën e tij pas humbjes nga Vllaznia ka bërë të ditur se ekipi vuajti mungesat.

Ai ka thënë se gjithçka ishte e qartë posa ia nisi ndeshja.

“Gjithçka ishte e qartë - ata luajtën më mirë se ne dhe kishin shumë më shumë energji,” tha fillimisht Beciragic transmeton faqja zyrtare e BIBL.

“Neve na munguan Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, veçanërisht në pjesë të dytë kur ne u desht t’i përdorim lojtarët e rinj. Duruam vetëm 20 minuta, pasi që mungesat e bënë të veten. Sigurisht, Vllaznia luajti më e organizuar. Synimi ynë është të bëhemi kampionë. Secila skuadër që luan në këtë garë, duket të ketë këtë synim,” ka thënë ndër të tjera trajneri i Pejës.

Peja që pësoi nga Vllaznia dje, në përballjen e parë të fazës së dytë të garave të BIBL, ndeshjen e radhës do ta ketë ndaj Rahovecit më 4 mars në Karagaç.

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League