Të gjitha lajmet

VLLAZNIA - PEJA

Humbja e parë e Pejës me Beciragicin

Foto: KBPeja/fb

Humbja e parë e Pejës me Beciragicin

25 February, 2020 @19:44

Skuadra e Pejës ka pësuar humbjen e parë të saj prej se në stol të ekipit është emëruar trajneri Adis Beciragic! Posa erdhi në Pejë, fitoi tre ndeshje radhazi dhe i solli Kupën e aq shumë kërkuar në qytet. Por, faza e dytë e BIBL e gjeti me humbje.

Verdhezinjtë nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë Vllaznisë së Shkodrës në ndeshjen e tyre në kuadër të BIBL, pasi që Dardan Berisha e Drilon Hajrizi u pushuan për shkak të angazhimit me reprezentacionin e Kosovës.

Peja ishte më e mirë se Vllaznia vetëm në çerek të parë të lojës, kur e mori atë me 17-19, ndërsa pas kësaj pasoi loja më e mirë e shkodranëve të drejtuar nga malazezi Darko Vujacic dhe kështu ata arritën fitoren 78-62 [17-19, 24-21, 21-11 dhe 16-11].

Vllaznia

Më efikasi te ekipi fitues ka qenë Devonte Thomas me 17 pikë të shënuara, ndërsa atij i kanë ndihmuar edhe Colin Voss me 16 dhe Justin Ross e Nikola Vujovic me nga 15 pikë të shënuara. Ky i fundit kreu lojën edhe me 10 kërcime, duke kompletuar kështu double-double’in e tij.

Te Peja, që vuante pa Dardanin e Drilonin, më efikasi ka qenë Nigel Johson me 19 pikë e 7 asistime, ndërsa 17 pikë tjera i shënoi Bratt Prahl.

Me këtë fitore Vllaznia përmirëson bilansin në 3-6 pas 9 ndeshjeve, ndërsa Peja bëhet me bilans 5-4.

TABELA AKTUALE:

1. Academic Bultex 7-1
2. Peja 5-4
3. Vllaznia 3-6
4. Rahoveci 3-5
5. Ibri 3-5

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League