Të gjitha lajmet

Ç3: VLLAZNIA - PEJA

Shkodranët i afrohen fitores, thellojnë avantazhin

Foto: KBVllaznia/fb

Shkodranët i afrohen fitores, thellojnë avantazhin

25 February, 2020 @19:19

Skuadra e Vllaznisë me një lojë tepër të mirë në çerek të tretë të ndeshjes dhe mbrojtje të fortë kanë arritur që të krijojnë epërsinë më të thellë në takim, duke e fituar këtë 10 minutësh, 21-11, për përfundimtaren e çerekut të tretë 62-51.

Më efikasi te ekipi i Vllaznisë është Devonte Thomas me 17 pikë, ndërsa te Peja Nigel Johnson po dallohet me 14 pikë.

Raporti i plotë, pas ndeshjes

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League