Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Trajneri i Vllaznisë: Peja është favorite për trofeun e BIBL

Foto: KBVllaznia/fb

Trajneri i Vllaznisë: Peja është favorite për trofeun e BIBL

25 February, 2020 @15:09

Dueli mes Vllaznisë dhe Pejës pritet të ngjallë interesim të madh në Shkodër, ndërsa para ndeshjes, trajneri malazez i shkodranëve ka thënë se Peja është ekip shumë i mirë, por Vllaznia do të tentojë fitoren.

“Ne do të tentojmë që me mbrojtje të fortë t’i rezistojmë atyre, por të keni parasysh se bashkë me Academicun, Peja është favorite për të fituar BIBL-in këtë stinor,” ka thënë ndër të tjera Darko Vujacic, trajner i Vllaznisë.

Ai gjithashtu ka bërë të ditur se ekipi i Vllaznisë nuk do të dorëzohet deri në fund të stinorit në BIBL dhe do të shihet se ku do të arrijnë shkodranët.

Në anën tjetër, Peja pritet të shihet se si do të menaxhojë me yjet e reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, të cilët jo më larg se dy ditë më parë kanë qenë në në aksion me Kosovën në fitoren e rëndësishme në Luksemburg në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023.

Ndeshja Vllaznia - Peja luhet sonte në Qazim Dervishi të Shkodrës dhe nis prej orës 18:00.

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League