Të gjitha lajmet

PARA DUELIT NË SHKODËR

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia-Peja

Foto: KBVllaznia/fb

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia-Peja

24 February, 2020 @12:56

Nga klubi i Vllaznisë së Shkodrës, pjesëmarrës në BIBL, kanë bërë të ditur se sot kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia - Peja, që zhvillohet nesër në Qazim Dervishi të Shkodrës.

Biletat shiten në disa pika të qytetit ndërsa çmimi i tyre është 200 lekë (rreth 1.5 euro). Libraria Ora e Shkodrës, Sofra Corner, Barkafe, Universal Multimedia Store dhe pikat e shitjes së gazetave pranë hotelit Rozafa e Parruce - janë pikat ku po shiten ato.

Vllaznia ka përfunduar pjesën e parë të stinorit në BIBL me bilans 2-6, ndërsa Peja 5-3. Këto janë fazat e dyta të ndeshjeve para përcaktimit të skuadrave që shkojnë në katërshen finale.

Ndeshja Vllaznia-Peja luhet nesër (25 shkurt) me fillim prej orës 18:00 ndërsa referë të ndeshjes janë: Ognjen Jokic, Vladan Sundic dhe Milosav Kaludjerovic.

Në dy duelet e mëparme të stinorit Peja ka mposhtur shkodranët brenda dhe jashtë. Në Karagaç 78-67, ndërsa në Qazim Dervishi 87-91.

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League