Të gjitha lajmet

PARA DUELIT NË SHKODËR

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia-Peja

Foto: KBVllaznia/fb

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia-Peja

24 February, 2020 @12:56

Nga klubi i Vllaznisë së Shkodrës, pjesëmarrës në BIBL, kanë bërë të ditur se sot kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia - Peja, që zhvillohet nesër në Qazim Dervishi të Shkodrës.

Biletat shiten në disa pika të qytetit ndërsa çmimi i tyre është 200 lekë (rreth 1.5 euro). Libraria Ora e Shkodrës, Sofra Corner, Barkafe, Universal Multimedia Store dhe pikat e shitjes së gazetave pranë hotelit Rozafa e Parruce - janë pikat ku po shiten ato.

Vllaznia ka përfunduar pjesën e parë të stinorit në BIBL me bilans 2-6, ndërsa Peja 5-3. Këto janë fazat e dyta të ndeshjeve para përcaktimit të skuadrave që shkojnë në katërshen finale.

Ndeshja Vllaznia-Peja luhet nesër (25 shkurt) me fillim prej orës 18:00 ndërsa referë të ndeshjes janë: Ognjen Jokic, Vladan Sundic dhe Milosav Kaludjerovic.

Në dy duelet e mëparme të stinorit Peja ka mposhtur shkodranët brenda dhe jashtë. Në Karagaç 78-67, ndërsa në Qazim Dervishi 87-91.

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League