Të gjitha lajmet

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës bashkë me vajzën e tij, nën lot ka thënë se ai ka qenë si vëlla i tij.

“Ai ka qenë një shokë shumë i mirë i imi. Ai ka qenë vëlla i vogël i imi. Ai dëshironte të bëhej basketbollisti më i mirë që mund të bëhej. Dhe me sa unë e shihja, dëshiroja të jem një vëlla i madh më i miri që do të mundja të jem. E tash, ai përsëri më ka bërë që unë të shoh veten me një meme vajtuese në të ardhmen,” ka thënë ai në lot, duke futur edhe të qeshura të mëdha në publik, derisa ka treguar se edhe mendoi thellë për fjalimin, pasi që e dinte se do t’ia plaste vajit.

“Këtë ma bën Kobe mua,” ka shtuar Jordan.

 

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA