Të gjitha lajmet

DUELI I RADHËS

Nis shitja e biletave për Rahoveci - Ibri

Fotografitë: TOPSPORTI/ D. S.

Nis shitja e biletave për Rahoveci - Ibri

25 February, 2020 @12:47

KB Rahoveci është në kërim të fitores së radhës në BIBL, ndërsa kundërshtari i radhës për vreshtarët është Ibri i Rozhajes.

Dueli zhvillohet nesër në Mizahir Isma të Rahovecit, që pritet si zakonisht të jetë përplotë, ndërsa klubi ka bërë të ditur se shitja e biletave ka filluar prej sot, në zyren e klubit pranë palestrës.

Vreshtarët e drejtuar nga Marjan Ilievski, të cilit i kanë dhënë përkrahje për vazhdim të stinorit pas mosarritjes së finales së Kupës së Kosovës, kanë bilans të njëjtë me Ibrin pas fazës së parë në BIBL. Të dyja skuadrat kanë nga 3 fitore e 5 humbje.

Mizahir Isma court full of tifo

Në përballjen e parë mes skuadrave në fjalë Ibri e kishte mposhtur Rahovecin në Mizahir Isma 74-77, ndërsa në ndeshjen e tyre të kthimit në Rozhajë të Malit të Zi Rahoveci kishte fituar 67-72.

Tash, nënkampioni aktual i Kosovës po kërkon fitoren e katërt të stinorit në BIBL si dhe të parën ndaj Ibrit si vendas, për të përmirësuar edhe më tej bilansin në fazë të dytë të ndeshjeve në kuadër të ligës ballkanike të basketbollit.

Ndeshja do të referohet nga treshja Ognjen Jokic, Vladan Sundic dhe Milosav Kaludjerovic, ndërsa luhet nesër (26 shkurt) me fillim prej orës 19:00.

TABELA AKTUALE E BIBL:

1. Academic Bultex 7-1
2. Peja 5-3
3. Rahoveci 3-5
4. Ibri 3-5
5. Vllaznia 2-6

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League