Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VALON BERISHA

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

Foto: FFK

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë


8 November, 2021 @23:14

Njëri ndër futbollistët më me përvojë të Kosovës, Valon Berisha, i është rikthyer ekipit pas lëndimit që kishte në ndeshjet e tetorit dhe nuk mundi t’i ndihmonte bashkëlojtarëve në fushë.

Në një bisedë pas stërvitjes së sotme në Fadil Vokrri me faqen zytare të FFK-së, Berisha ka thënë se është më mirë dhe është gëzuar në ritakimin me bashkëlojtarët, ndërsa po mbretëron atmosferë e mirë para ndeshjeve të radhës.

“Gjithçka është mirë. U takuam me djelmoshat, janë mirë. Kam pasur lëndim, tash jam rikthyer dhe ndihem mirë,” ka thënë fillimisht Berisha, derisa më pas u pyet për punën me selektorin e ri, Primoz Gliha.

“Ai ka qenë pjesë e stafit të Bernardit [Challandes] edhe më parë. E njohim mirë. Por, normalisht, tash ai don me e kriju lojën e vetë dhe besoj që po e kuptojmë shpejt,” ka thënë ai.

Sa i përket rezultateve që presin nga ndeshjet e radhës të Kosovës, miqësorja ndaj Jordanisë dhe kualifikuesja e fundit për Katar 2022 ndaj Greqisë si mysafir, Valoni ka thënë:

“Presim rezultate pozitive. Dëshirojmë ta kryejmë vitin sa më mirë, ashtu që të nisin ciklet tjera në atmosferë të mirë. Ndaj Greqisë presim ndeshje të vështirë, por është mirë që së pari luhet miqësorja, pasi që mund të na bëj edhe më të mirë atmosferën para duelit ndaj Greqisë.”

Dardanët, të mërkurën, në orën 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” do të luajnë miqësore me Jordaninë, derisa katër ditë më pas do të luajnë kundër Greqisë në Athinë, ndeshje e cila do ta përmbyllë ciklin e kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”.


NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

08/11/21 @ 22:47

PARA NDESHJEVE

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

08/11/21 @ 12:31

NEWCASTLE UNITED

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

Premier League/Transfere

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

08/11/21 @ 22:18

11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (13)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (13)

08/11/21 @ 09:09

NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

08/11/21 @ 22:47

PARA NDESHJEVE

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

08/11/21 @ 12:31

KOSOVA

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

05/11/21 @ 17:43

TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

04/11/21 @ 15:53

FTESAT GREKE

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

03/11/21 @ 15:59

INCIDENTI NDAJ POLONISË

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

23/10/21 @ 01:06

WEMBLEY

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

21/10/21 @ 14:02

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

21/10/21 @ 12:28

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

DUELI I FUNDIT I CIKLIT TË KUALIFIKIMEVE

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

19/10/21 @ 15:01


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror