Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë


8 November, 2021 @22:47

Kombëtarja e Kosovës i ka nisur sonte në mbrëmje përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të këtij viti. Dardanët, të mërkurën, në orën 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” do të luajnë miqësore me Jordaninë, derisa katër ditë më pas do të luajnë kundër Greqisë në Athinë, ndeshje e cila do ta përmbyllë ciklin e kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”.

Kosova drejtohet nga trajneri slloven, Primozh Gliha, të cilit para stërvitjes së sotme kryetari i FFK Agim Ademi i ka uruar punë të mbarë dhe suksese në dy këto dy ndeshje.

Në stërvitjen e sotme ishin të pranishëm 18 futbollistë, teksa Arijanet Muriç dhe Amir Rrahmani, do t’i bashkohen ekipit nga stërvitja e nesërme.

TABELA DREJT KATAR 2022, REZULTATET dhe ORARI

Ndërkaq, në këtë grumbullim mungon Elbasan Rashani për shkak të lëndimit, derisa Lirim Kastrati i Legias dhe Bersant Celina i Ipswichit janë liruar nga ky grumbullim me kërkesën e tyre.

Primoz Gliha

Në dyshim është edhe ardhja e Zymer Bytyqit, i cili ende është duke i kryer ekzaminimet mjekësore në klubin e tij pas lëndimit të pësuar në fundjavë.

Seanca e sotme nisi me vrapime dhe ushtrime të lehta fizike, teksa më pas përzgjedhësi Gliha punoi më shumë në aspektin taktik, duke ua shpjeguar futbollistëve filozofinë e tij dhe atë çfarë synon nga ekipi në këto dy përballje.


NEWCASTLE UNITED

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

Premier League/Transfere

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

08/11/21 @ 22:18

ASTON VILLA

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

Premier League/Transfere

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

07/11/21 @ 23:29

11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (13)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (13)

08/11/21 @ 09:09

PARA NDESHJEVE

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

08/11/21 @ 12:31

PARA NDESHJEVE

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

08/11/21 @ 12:31

KOSOVA

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

05/11/21 @ 17:43

TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

04/11/21 @ 15:53

FTESAT GREKE

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

03/11/21 @ 15:59

INCIDENTI NDAJ POLONISË

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

23/10/21 @ 01:06

WEMBLEY

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

21/10/21 @ 14:02

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

21/10/21 @ 12:28

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

DUELI I FUNDIT I CIKLIT TË KUALIFIKIMEVE

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

19/10/21 @ 15:01

SELEKTORI I RI

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International/Transfere

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

15/10/21 @ 16:00


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror