Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ASTON VILLA

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

Foto: skynews/ via google

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin


7 November, 2021 @23:29

Pas ndarjes së Daniel Farke nga Norwich City, sot edhe Aston Villa ka larguar trajnerin e skuadrës, që tashmë po kryente detyrën për të tretin vit aty.

Dean Smith 50-vjeç nuk është më trajner i Aston Villës, pasi që skuadra u mposht nga Southampton 1-0, humbje kjo që ishte e pesta me radhë për ekipin.

Villa është vetëm dy pikë larg pozitave që rrezikojnë rënien nga Premier Liga.

“Këtë vit nuk kemi parë përmirësime të vazhdueshme në performancë dhe renditje tabelare që po e kërkojmë. Për këtë arsye kemi vendosur që të bëjmë ndërrim dhe t’i japim një kryetrajneri të ri kohë dhe mundësi për të treguar ndikim në vazhdim të kampionatit,” ka qenë deklrata e dhënë e shefit ekzekutiv të klubit nga Birminghami, Christian Purslow.

Pas lajmit për shkarkimin e Dean Smithit, janë përfolur tre emra si zëvendësues të mundshëm të tij në deytrën e shefit të shtabit teknik te Aston Villa, ndër të cilët edhe selektori i Danimarkës Kasper Hjulmand, pos Steven Gerrardit dhe Roberto Martinezit.


VËLLAZNIMI 0-1 TREPÇA

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

07/11/21 @ 23:03

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

GJILANI 1-1 PRISHTINA

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

FFK Superliga

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

07/11/21 @ 18:19

NORWICH CITY

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

Premier League/Transfere

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

06/11/21 @ 20:49

BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

05/11/21 @ 17:00

MEDIA TALK

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

Premier League/La Liga/Transfere

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

02/11/21 @ 14:25

TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Premier League/Transfere

Conte premtues te Tottenham

02/11/21 @ 14:04

E FUNDIT

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

Premier League

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

01/11/21 @ 11:10

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/10/21 @ 09:00

UNITED - LIVERPOOL

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

Premier League

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

24/10/21 @ 19:28

IPSWICH TOWN

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

23/10/21 @ 18:20

GOL NGA BROJA

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

23/10/21 @ 17:18


 
Të gjitha lajmet nga Premier League