Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI 0-1 TREPÇA

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit


7 November, 2021 @23:03

Vëllaznimi ka regjistruar humbjen e parë të stinorit në Ligë të Parë Grupi A sot, pasi që u mposht nga Trepça e Mitrovicës që fitoi në Gjakovë me rezultat minimal 0-1 (n.n. 74’).

Pak para lojës së sotme Vëllaznimi bëri të ditur se lojtarët e ekipit të parë nuk kanë pranuar të paraqiten në fushë për shkak të krizës financiare në klub, ndërsa në lojë kanë hyrë juniorët kuqezi. Të rinjtë kanë treguar lojë të mirë dhe kanë luftuar tepër ndaj përvojës së Trepçës, por në fund është dashur të ndahen kokulur nga takimi dhe në duartrokitje të tifozëve vendas, pas golit të pranuar në pjesë të dytë pasi që 45-minutat e para përfunduan 0-0.

TABELA AKTUALE

E kjo ka qenë humbja e parë për Vëllaznimin këtë stinor që tashmë veçse po ndahet nga synimi i rikthimit në Superligë.

Në anën tjetër Trepça e drejtuar nga ish-lojtari i saj i dikurshëm Emin Baliqi, me këtë fitore është ngritur në mes të renditjes tabelare në ligë, pasi që ka kapur fitoren e katërt të stinorit.


FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

GJILANI 1-1 PRISHTINA

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

FFK Superliga

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

07/11/21 @ 18:19

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

DUKAGJINI - FERONIKELI

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

07/11/21 @ 15:42

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë