Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

Pamje nga miqësorja Vëllaznimi-Llapi/ arkiv/

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë


7 November, 2021 @12:58

Prej se trajneri Granit Begolli dha dorëheqje “për arsye personale” te Vëllaznimi u kuptua që nuk kishte mjete për t’i paguar lojtarët.

E sot, skuadra ka bërë të ditur se as sot futbollistët e ekipit të parë nuk do të dalin në fushë për shkak të bojkotit.

E në përballjen që skuadra gjakovare do ta luajë sot ndaj Trepcës në fushë do të dalin futbollistët junior të skuadrës.

TABELA AKTUALE

“KF Vëllaznimi sot do të paraqitet me junior, pasi që ekipi i parë është në bojkot për herë të tretë gjatë dy muajve dhe nuk kanë pranuar që ta zhvillojnë ndeshjen,” ka qenë njoftimi i lëshuar pak më parë nga klubi kuqezi.

Përndryshe Vëllaznimi kishte start brilant në Ligë të Parë Grupi A, deri në fazën e lartëcekur. Ekipi përkundër të gjithave, ende nuk ka pësuar humbje këtë stinor dhe ka 21 pikë duke realizuar pesë fitore e gjashtë barazime nga 11 xhirot e para të stinorit.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

07/11/21 @ 12:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

07/11/21 @ 12:34

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

NORWICH CITY

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

Premier League/Transfere

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

06/11/21 @ 20:49

BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20

TREPÇA - LIRIA

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

FFK Liga e parë

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

31/10/21 @ 15:12

VUSHTRRIA - KIKA

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

FFK Liga e parë

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

31/10/21 @ 15:07


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë