Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë


6 November, 2021 @20:13

Pas pjesës së parë të qetë në Drenas, skuadra mysafire e Onixit ka shpërthyer në pjesë të dytë për të shënuar fitore bindëse ndaj Drenasit 0-3 [Madi Fatty 49, 90+3, Florent Rexhaj 82].

Kjo ka qenë fitorja e parë e Onixit pas tre xhirove, ndërsa ekipi i Drenasit ka pësuar për herë të gjashtë këtë stinor.

TABELA AKTUALE

Pjesa e parë e ndeshjes ishte kryesisht e barabartë dhe pa rrezikime të tepërta të portave, ndërsa pas golit të shpejtë në hyrje të pjesës së dytë nga Fatty, Onix ruajti epërsinë dhe duroi minutat në vazhdim, për të bërë edhe një shpërthim me kundër-zbritje me dy gola të radhës për përfundimtaren 0-3.

Onix me këtë fitore ruan pozitën e tretë në renditje, të sigurtë edhe për një xhiro aty, ndërsa Drenasi tash varësisht nga rezultatet e dueleve që luhen nesër, mund të bie edhe më poshtë sesa pozita e gjashtë ku është tani.


BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

MALISHEVA 0-1 LLAPI

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

FFK Superliga

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

06/11/21 @ 17:28

DRENICA 0-1 ULPIANA

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme

06/11/21 @ 16:57

BALLKANI 2-0 DRITA

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

FFK Superliga

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

06/11/21 @ 15:46

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

06/11/21 @ 12:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

06/11/21 @ 12:16

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20

TREPÇA - LIRIA

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

FFK Liga e parë

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

31/10/21 @ 15:12

VUSHTRRIA - KIKA

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

FFK Liga e parë

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

31/10/21 @ 15:07

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

30/10/21 @ 15:26

RAHOVECI - DRENASI

Zogu e Jashari në formë, Drenasi shkëlqen në Rahovec

FFK Liga e parë

Zogu e Jashari në formë, Drenasi shkëlqen në Rahovec

30/10/21 @ 15:18


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë