Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENICA 0-1 ULPIANA

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme


6 November, 2021 @16:57

Sulmuesi brazilian me përvojë në Superligë, Marclei Santos, me golin e tij të shënuar katër minuta të fundit i ka sjellë Ulpianës fitore ndaj Drenicës dhe atë si mysafire në Bajram Aliu.

Santos ka shënuar pas asistimit të Ermir Rezit në minutën e 86 të ndeshjes për fitoren, që i ka nxjerrë nga zona e rrezikshme e Superligës, me fitoren minimale 0-1 [Marclei Santos 86].

Nuk janë shënuar shumë raste përgjatë pjesës së parë të ndeshjes, derisa Drenica e drejtuar nga Tahir Lushtaku dihet se është arrë e fortë sivjet. Por, derisa pritej qetësia në fund të ndeshjes, ka qenë ekipi i Edlir Tetovës që ka goditur me sulmuesin e tyre më të rrezikshëm.

TABELA AKTUALE

Pas asistimit të Rezit, Santos ka qëlluar me kokë dhe topi ka përfunduar në rrjetën e ekipit të Drenicës. Me këtë, Ulpiana kap tri pikët ndërsa kërcen në pozitën e shtatë të renditjes, për të dalë nga zona e rrezikshme.

Drenica në anën tjetër ka pësuar për herë të tretë në katër ndeshjet e fundit dhe me 20 pikë është në pozitën e katërt të renditjes në tabelë, pasi që në total ka pësuar tashmë pesë herë këtë stinor. 


BALLKANI 2-0 DRITA

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

FFK Superliga

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

06/11/21 @ 15:46

PAS MESNATE

Barcelona zyrtarizon trajnerin e ri, Xavi Hernández

Champions League/La Liga

Barcelona zyrtarizon trajnerin e ri, Xavi Hernández

06/11/21 @ 07:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

06/11/21 @ 12:11

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

06/11/21 @ 12:16

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

06/11/21 @ 12:20

KOSOVA

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

05/11/21 @ 17:43

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

MALISHEVA 0-1 LLAPI

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

FFK Superliga

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

06/11/21 @ 17:28

BALLKANI 2-0 DRITA

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

FFK Superliga

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

06/11/21 @ 15:46

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

06/11/21 @ 12:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

06/11/21 @ 12:16

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

06/11/21 @ 12:11

STAR OF THE GAMEWEEK XII

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

FFK Superliga

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

02/11/21 @ 12:23

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (12)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (12)

01/11/21 @ 10:42

MEDIA TALK

Drita pagoi ‘rekord’ dëmshpërblim për Muharrem Jasharin

FFK Superliga/Transfere

Drita pagoi ‘rekord’ dëmshpërblim për Muharrem Jasharin

31/10/21 @ 23:34

PRISHTINA 1-0 DRENICA

Shpëtimtari Besnik Krasniqi, përsëri sjell fitore

FFK Superliga

Shpëtimtari Besnik Krasniqi, përsëri sjell fitore

31/10/21 @ 15:42

ULPIANA - BALLKANI

Ulpiana - “ilaçi” për skuadrat e mëdha, mposhtë Ballkanin me përmbysje!

FFK Superliga

Ulpiana - “ilaçi” për skuadrat e mëdha, mposhtë Ballkanin me përmbysje!

31/10/21 @ 14:57


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga