Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FOTO / Arkiv

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun


5 November, 2021 @18:20

Ndeshja e vetme e Grupit B në Ligën e Parë, është luajtur në mes të 2 Korrikut dhe Vushtrrisë.

Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

2 Korriku kaloi në epërsi me Labinot Jetullahun, derisa në pjesën e dytë e barazoi rezultatin Labinot Osmani.

Vushtrria me këtë barazim tani e rrezikon kreun, nëse Ferizaji i merr pikët e plota në përballjen kundër Fushë Kosovës, në anën tjetër 2 Korriku gjendet në pozitën e pestë me 16 pikë.

TABELA AKTUALE

Vushtrria në xhiron tjetër përballet me Ferizajin, kurse 2 Korriku takohet me Arbërinë.


KOSOVA

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

05/11/21 @ 17:43

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

05/11/21 @ 17:00

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

KOMUNIKATA E FUNDIT E KLUBIT

Al Sadd: Xavi te Barcelona

Champions League/La Liga/Transfere

Al Sadd: Xavi te Barcelona

05/11/21 @ 12:21

FTESAT E SHQIPËRISË U21

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21

Shqipëria/Kosova

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21

05/11/21 @ 11:53

TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

04/11/21 @ 15:53

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20

TREPÇA - LIRIA

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

FFK Liga e parë

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

31/10/21 @ 15:12

VUSHTRRIA - KIKA

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

FFK Liga e parë

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

31/10/21 @ 15:07

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

30/10/21 @ 15:26

RAHOVECI - DRENASI

Zogu e Jashari në formë, Drenasi shkëlqen në Rahovec

FFK Liga e parë

Zogu e Jashari në formë, Drenasi shkëlqen në Rahovec

30/10/21 @ 15:18

FUSHË KOSOVA - 2 KORRIKU

Me golin e Malokut, Fushë Kosova mposhtë 2 Korrikun

FFK Liga e parë

Me golin e Malokut, Fushë Kosova mposhtë 2 Korrikun

30/10/21 @ 15:15


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë