Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

Pamje nga arkivi/ TOPSPORTI

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë


5 November, 2021 @14:59

Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë dhe është ngritur në renditjen tabelare për dy pozita më lartë. Për herë të parë këtë stinor Liria ka shënuar dy fitore radhazi në kampionat!

Bardhezinjtë nga Prizreni kanë shënuar fitore ndaj skuadrës tjetër të qytetit A&N në ndeshjen e zhvilluar në Suharekë sot, pasi që në stadiumin e Lirisë Përparim Thaqi është duke u punuar, duke u shtruar tapeti i ri me bar artificial.

Ka qenë një veprim individual i mesfushorit Fitim Susuri që bëri ndeshjen të ngjallet që në fillim të saj. Ai pasi mori topin në krah të majtë depërtoi në zonë, hyri brenda 16-shes dhe duke lënë pas mbrojtësin, shënoi nga afëria për 1-0 në fillim të ndeshjes (8’).

Pas kësaj A&N u hodh në sulm dhe pati 2-3 raste të mira për barazim, por sulmuesit dhe mesfushorët që tentuan, nuk ishin të saktë, duke gjuajtur jashtë portës së Drilon Hodaj.

TABELA AKTUALE

Së pari tentoi Valdo Zeqaj nga gjuajtja e lirë (18), ndërsa pas tij ka qenë braziliani Batista, që nga afërsia s’qëlloi kornizën e portës (20).

Në pjesë të dytë A&N e drejtuar nga Genc Tamniku u freskua me Morales dhe Din Miftari, mirëpo kjo nuk solli rezultat.

Liria fitoi penallti dhe Liridon Fetahaj me përvojë shënoi për 2-0 (79). Nuk vonoi “vendasit” shënuan edhe me Blendi Memaj për 3-0 (87), ndërsa mysafirët e tëra që arritën të bëjnë ka qenë goli i nderit shënuar në kohën shtesë nga Ferreira Morales (90+2) për përfundimtaren Liria 3-1 A&N [Fitim Susuri 8, Liridon Fetahaj 79p., Blendi Memaj 87 - Ferreira Morales 90+2].

Fitorja çon Lirinë në 15 pikë dhe për momentin skuadra del në pozitën e pestë. Ndërsa A&N ka pësuar vetëm humbjen e dytë të stinorit dhe mbetet mbi Lirinë me një pikë më shumë.


KOMUNIKATA E FUNDIT E KLUBIT

Al Sadd: Xavi te Barcelona

Champions League/La Liga/Transfere

Al Sadd: Xavi te Barcelona

05/11/21 @ 12:21

FTESAT E SHQIPËRISË U21

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21

Shqipëria/Kosova

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21

05/11/21 @ 11:53

TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

04/11/21 @ 15:53

NË ITALI

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

Serie A

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

04/11/21 @ 14:10

PËRSHËNDETEN NGA CHAMPIONS

Të eliminuarit nga Champions!

Champions League

Të eliminuarit nga Champions!

04/11/21 @ 00:17

4 SIGUROJNË BILETËN

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen

Champions League

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen

03/11/21 @ 23:53

REAL MADRID - SHAKHTAR

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

Champions League

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

03/11/21 @ 20:35

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20

TREPÇA - LIRIA

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

FFK Liga e parë

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

31/10/21 @ 15:12

VUSHTRRIA - KIKA

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

FFK Liga e parë

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

31/10/21 @ 15:07

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

30/10/21 @ 15:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë