Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

4 SIGUROJNË BILETËN

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen


3 November, 2021 @23:53

Kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të fazës grupore të Ligës së Kampionëve 21/22, vetëm 4 nga 16 skuadra të mundshme kanë siguruar fazën pranverore të garës.

Me sonte kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së katërt të fazës grupore, ndërsa me duelet e mbrëmshme dhe sot, vetëm katër janë skuadrat që kanë kaluar tutje.

Qualified

Bayern dhe Juventus këtë e bënë mbrëmë, ndërsa sonte edhe Liverpool e Ajax iu bashkangjitën valles pranverore të “Champions”.

Të katër skuadrat janë skuadrat e vetme që kanë arritur maksimumin e pikëve nga katër ndeshjet e para, duke mos e lëshuar asnjë dhe në total kanë nga 12 secila në grupin përkatës.

TABELAT, PAS 4 XHIROSH:

GRUPI A: City 9p, PSG 8p, Brugge 4p, Leipzig 1p.

GRUPI B: Liverpool 12p, Porto 5p, Atletico 4p, Milan 1p.

GRUPI C: Ajax 12p, Dortmund 6p, Sporting 6p, Besiktas 0p.

GRUPI D: Real Madrid 9p, Inter 7p, Sheriff 6p, Shakhtar 1p.

GRUPI E: Bayern 12p, Barcelona 6p, Benfica 6p, Dynamo Kiev 1p.

GRUPI F: Manchester United 7p, Villarreal 7p, Atalanta 5p, Young Boys 3p.

GRUPI G: Salzburg 7p, Lille 5p, Wolfsburg 5p, Sevilla 3p.

GRUPI H: Juventus 12p, Chelsea 9p, Zenit 3p, Malmo 0p.


REAL MADRID - SHAKHTAR

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

Champions League

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

03/11/21 @ 20:35

FTESAT E KOSOVËS U21

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

Shqipëria/Kosova/International

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

03/11/21 @ 16:08

FTESAT GREKE

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

03/11/21 @ 15:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

CHAMPIONS LEAGUE

Dy skuadra sigurojnë kualifikimin, cilat janë ato?

Champions League

Dy skuadra sigurojnë kualifikimin, cilat janë ato?

02/11/21 @ 23:32

REAL MADRID - SHAKHTAR

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

Champions League

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

03/11/21 @ 20:35

CHAMPIONS LEAGUE

Dy skuadra sigurojnë kualifikimin, cilat janë ato?

Champions League

Dy skuadra sigurojnë kualifikimin, cilat janë ato?

02/11/21 @ 23:32

ATALANTA - UNITED

I zakonshmi Ronaldo, United përsëri shpëton në fund

Champions League

I zakonshmi Ronaldo, United përsëri shpëton në fund

02/11/21 @ 23:02

ZYRTARE

Barcelona zyrtarizon trajnerin e përkohshëm

Champions League/La Liga

Barcelona zyrtarizon trajnerin e përkohshëm

28/10/21 @ 14:49

ZYRTARE

Barcelona konfirmon: Koeman shkarkohet

Champions League/La Liga/Transfere

Barcelona konfirmon: Koeman shkarkohet

28/10/21 @ 00:23

BENFICA 0-4 BAYERN

Shkatërrim për 14 minuta

Champions League/Bundesliga

Shkatërrim për 14 minuta

20/10/21 @ 23:18

OLD TRAFFORD TALES

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

Champions League/Premier League

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

20/10/21 @ 22:59

GRUPI A

City briliant në Belgjikë, merr kreun

Champions League

City briliant në Belgjikë, merr kreun

19/10/21 @ 21:14

MANCHESTER UNITED

Probleme për United, Varane mungon disa javë

Champions League/Premier League

Probleme për United, Varane mungon disa javë

12/10/21 @ 17:39

JUVENTUS 1-0 CHELSEA

Chiesa vendos, Juve mposht kampionin e Evropës

Champions League/Serie A

Chiesa vendos, Juve mposht kampionin e Evropës

29/09/21 @ 23:10


 
Të gjitha lajmet nga Champions League