Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

TOPSPORTI/ DS

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë


3 November, 2021 @11:26

Derbi i qytetit të Prizrenit në Ligë të Parë Grupi A në mes të Lirisë dhe A&N do të zhvillohet në Suharekë.

Njoftimin e ka bërë të ditur skuadra mysafire në derbi, A&N. Në njoftim A&N ka bërë të ditur se ndeshja së pari ishte paraparë të luhet në stadiumin e qytetit të Gjakovës, ku tash është ndryshuar dhe do të luhet në stadiumin e qytetit në Suharekë.

TABELA AKTUALE, REZULTATET dhe KALENDARI

Gjithashtu A&N ka bërë të ditur se i kanë ofruar Lirisë stadiumin e tyre “Boka” në Korishë të Prizrenit, por që kjo nuk u pranua nga rivali lokal, organizator i ndeshjes.

Kujtojmë, Liria ndeshjet e fundit të vitit 2021 do t’i vazhdojë t’i luajë si vendas gjetiu, pasi që stadiumi i qytetit Përparim Thaqi është në punime, ku po ndërrohet tapeti i vjetër i barit artifical me të ri, gjithashtu artificial.

Perparim Thaqi

Përndryshe, përballja e parë e zhvilluar mes A&N dhe Lirisë këtë stinor ka përfunduar me barazim, 1-1, ndeshje kjo që u zhvillua më 15 shtator.

A&N është në pozitën e katërt në renditje tabelare dhe ka vetëm një humbje këtë stinor në Ligë të Parë Grupi B, ndërsa Liria e shtata ka pesë humbje!

 

Kështu, Liria - A&N luhet të premtën, 5 nëntor 2021, me fillim prej orës 13:00 në stadiumin e qytetit të Suharekë dhe do të transmetohet direkt nga transmetuesi i ndeshjeve të Ligës së Parë përmes kanalit televiziv.


CHAMPIONS LEAGUE

Dy skuadra sigurojnë kualifikimin, cilat janë ato?

Champions League

Dy skuadra sigurojnë kualifikimin, cilat janë ato?

02/11/21 @ 23:32

ATALANTA - UNITED

I zakonshmi Ronaldo, United përsëri shpëton në fund

Champions League

I zakonshmi Ronaldo, United përsëri shpëton në fund

02/11/21 @ 23:02

MEDIA TALK

Xavi arrin marrëveshje, në pritje të klubeve!

La Liga/International/Transfere

Xavi arrin marrëveshje, në pritje të klubeve!

02/11/21 @ 16:41

MEDIA TALK

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

02/11/21 @ 15:37

MEDIA TALK

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

Premier League/La Liga/Transfere

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

02/11/21 @ 14:25

TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Premier League/Transfere

Conte premtues te Tottenham

02/11/21 @ 14:04

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20

TREPÇA - LIRIA

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

FFK Liga e parë

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

31/10/21 @ 15:12

VUSHTRRIA - KIKA

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

FFK Liga e parë

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

31/10/21 @ 15:07

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht ndaj Vllaznisë

30/10/21 @ 15:26

RAHOVECI - DRENASI

Zogu e Jashari në formë, Drenasi shkëlqen në Rahovec

FFK Liga e parë

Zogu e Jashari në formë, Drenasi shkëlqen në Rahovec

30/10/21 @ 15:18

FUSHË KOSOVA - 2 KORRIKU

Me golin e Malokut, Fushë Kosova mposhtë 2 Korrikun

FFK Liga e parë

Me golin e Malokut, Fushë Kosova mposhtë 2 Korrikun

30/10/21 @ 15:15

ISTOGU - VËLLAZNIMI

5 barazime rresht, Vëllaznimi harron ç’është fitorja

FFK Liga e parë

5 barazime rresht, Vëllaznimi harron ç’është fitorja

30/10/21 @ 15:14

FUTBOLLISTI I 2 KORRIKUT

“Situatë e komplikuar”

FFK Liga e parë

“Situatë e komplikuar”

29/10/21 @ 15:14


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë