Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!


2 November, 2021 @14:25

Trajneri spanjoll Unai Emery pritet t’i rikthehet gjithashtu Premier Ligës, pas rikthimit të Antonio Contes aty sot, pasi që Tottenham zyrtarizoi trajnerin e ri.

Sipas mediave të ndryshme të huaja, Emery është duke u konsideruar lartë nga Newcastle United, që aktualisht është bërë ekipi më i pasur në botë me blerjen e fundit nga pronarët e rinj të skuadrës.

Emery

“Newcastle është në gjah për trajnerin e ri që prej largimit të Steve Bruce më 20 tetor 2021. Deri tash, sipas raporteve të mbledhura janë dy që po konsiderohen maksimalisht si zëvendëues të Bruce në detyrë: Unai Emery dhe Eddie Howe,” ka shkruar ndër të tjera Eurosport sot.

The Times ka raportuar gjithashtu se bisedimet me Emeryn janë në fazën finale dhe sipas gazetës ai do të jetë në bankën e skuadrës për ndeshjen e radhës që ekipi e luan ndaj Brightonit, të shtunën më 6 nëntor. Emery, trajner aktual i Villarrealit, nesër, 3 nëntor, feston 50-vjetorin e lindjes. Spanjolli që u bë i famshëm në Angli me theksin e tij të veçantë dhe me fjalën “Good ebening” gjatë konferencave për shtyp, është thënë të jetë i gatshëm për rikthim.


TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Premier League/Transfere

Conte premtues te Tottenham

02/11/21 @ 14:04

STAR OF THE GAMEWEEK XII

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

FFK Superliga

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

02/11/21 @ 12:23

BARCELONA

Aguero duhet të pushojë tre muaj

La Liga

Aguero duhet të pushojë tre muaj

01/11/21 @ 21:54

E FUNDIT

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

Premier League

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

01/11/21 @ 11:10

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (12)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (12)

01/11/21 @ 10:42

MEDIA TALK

Drita pagoi ‘rekord’ dëmshpërblim për Muharrem Jasharin

FFK Superliga/Transfere

Drita pagoi ‘rekord’ dëmshpërblim për Muharrem Jasharin

31/10/21 @ 23:34

TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Premier League/Transfere

Conte premtues te Tottenham

02/11/21 @ 14:04

E FUNDIT

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

Premier League

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

01/11/21 @ 11:10

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/10/21 @ 09:00

UNITED - LIVERPOOL

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

Premier League

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

24/10/21 @ 19:28

IPSWICH TOWN

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

23/10/21 @ 18:20

GOL NGA BROJA

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

23/10/21 @ 17:18

CHELSEA - NORWICH

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

23/10/21 @ 15:20

ARSENAL 3-1 ASTON VILLA

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

Premier League

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

22/10/21 @ 23:08

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

OLD TRAFFORD TALES

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

Champions League/Premier League

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

20/10/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Premier League