Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Foto: tottenhamhotspur.com

Conte premtues te Tottenham


2 November, 2021 @14:04

Përkundër se Tottenham Hotspur është gjithmonë temë e shakave në rrjete sociale për shkak të ecurisë së tyre pa trofe të madh, Antonio Conte është duke shikuar mundësinë që t’ia sjellë skuadrës së gjelave të parin, pas 5 mijë ditësh.

Po, saktë sot me emërimin e Contes si trajner të ri të Tottenhamit, janë bërë 5 mijë ditë prej se skuadra ka fituar trofeun e fundit - dhe tashmë anglezët shkruajnë: “Topi është tash te ti, Conte”.

Spurs larguan portugezin Nuno Espirito Santo pas vetëm 17 ndeshjeve dhe katër muajve në krye të ekipit, përkundër se ky i fundit ishte zgjedhur trajneri më i mirë i muajit gusht në Premier League!

Antonio Conte

“Mezi pres fillimin e punës me ekipin entuziast, tifozët pasionant dhe me një mentalitet fitues e përcaktues, do të shkojmë përpara,” ka thënë ndër të tjera Conte në deklaratën e parë të tij dhënë për faqen zyrtare të skuadrës nga Londra.

Trajneri 52-vjeçar i është rikthyer Londrës pas periudhës së suksesshme që e kishte me Chelsea (2016/17) ku fitoi titullin kampion dhe FA Kupën. Italiani në fjalë pas kësaj çoi edhe Interin te titulli kampion, pas 11 vitesh pritjeje për titull të neroazzurrëve (2020/21) për ta lënë ekipin pas kësaj.

Drejtori menaxhues i Tottenhamit, Fabio Paratici, në deklaratën e tij dhënë për emërimin e Contes në krye të skuadrës ka bërë të qartë besimin e madh që e ka italiani aty.

Harry Kane

“Për te flet historia e tij si trajner. Ka përvojë dhe trofe të fituara në Itali e Angli. E di nga dora e parë se çfarë të mira mund të na sjellë Antonio, pasi që kam punuar me te në Juventus. Tash pres punën dhe cilësitë e tij t’ia sjellë edhe grupit tonë të lojtarëve të talentuar,” ka thënë Paratici.

Conte, pos trofeve të përmendur më lartë ka fituar edhe tri herë tjera Serie A dhe dy Coppa Italia me Juventusin, ndërsa në fille të karrierës së tij si trajner ishte shpallë kampion i Serie B me Barin.


STAR OF THE GAMEWEEK XII

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

FFK Superliga

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

02/11/21 @ 12:23

BARCELONA

Aguero duhet të pushojë tre muaj

La Liga

Aguero duhet të pushojë tre muaj

01/11/21 @ 21:54

E FUNDIT

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

Premier League

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

01/11/21 @ 11:10

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (12)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (12)

01/11/21 @ 10:42

MEDIA TALK

Drita pagoi ‘rekord’ dëmshpërblim për Muharrem Jasharin

FFK Superliga/Transfere

Drita pagoi ‘rekord’ dëmshpërblim për Muharrem Jasharin

31/10/21 @ 23:34

ROMA 1-2 MILAN

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës

Serie A

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës

31/10/21 @ 22:53

E FUNDIT

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

Premier League

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

01/11/21 @ 11:10

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/10/21 @ 09:00

UNITED - LIVERPOOL

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

Premier League

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

24/10/21 @ 19:28

IPSWICH TOWN

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

23/10/21 @ 18:20

GOL NGA BROJA

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

23/10/21 @ 17:18

CHELSEA - NORWICH

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

23/10/21 @ 15:20

ARSENAL 3-1 ASTON VILLA

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

Premier League

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

22/10/21 @ 23:08

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

OLD TRAFFORD TALES

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

Champions League/Premier League

United bën përmbysje fantastike ndaj Atalantës

20/10/21 @ 22:59

ARSENAL - CRYSTAL PALACE

Lacazette shpëton Arsenalin, Vieiras iu mohua fitorja e madhe

Premier League

Lacazette shpëton Arsenalin, Vieiras iu mohua fitorja e madhe

18/10/21 @ 23:36


 
Të gjitha lajmet nga Premier League