Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROMA 1-2 MILAN

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës


31 October, 2021 @22:53

Fitorja e shtatë me radhë për Milanin në Serie A, derisa Zlatan Ibrahimovic me një super gol dhe një penallti të nxjerrur, i ka dhënë fitoren rossonerëve për të vazhduar bashkëkryesimin me Napolin, me nga 31 pikë.

Referi Fabio Maresca ndau 11 kartona të verdhë, njëra prej të të cilave u shndërrua në të kuqe (Theo Hernardez, 66) gjë që bëri Roma të merr iniciativën deri në fund të ndeshjes dhe të tentojë çkamos, por erdhi vetëm një gol i vonshëm i nderit i shënuar nga Stephane El Shaarawy për përfundimtaren 1-2 [Shaarawy 90+3 - Ibra 25, Kessie 57p.].


 
Të gjitha lajmet nga Serie A