Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VJOSA 2-1 DARDANIA

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye


31 October, 2021 @18:27

Skuadra e Vjosës së Shtimes është në krye të renditjes së Ligës së Dytë të Kosovës në futboll, derisa sot kanë shënuar fitore ndaj Dardanisë 2-1 [Ardit Gashi, Përparim Livoreka - n.n.].

TABELA AKTUALE

Futbollistët vendas, përcjellur nga atmosfera e krijuar nga tifozët vendas, kanë arritur që të dalin fitues në përballje ndaj Dardanisë dhe kështu me 25 pikë, sa ka edhe ndjekësi i parë Rilindja, falë golaverazhit më të mirë mbajnë kreun.


PRISHTINA 1-0 DRENICA

Shpëtimtari Besnik Krasniqi, përsëri sjell fitore

FFK Superliga

Shpëtimtari Besnik Krasniqi, përsëri sjell fitore

31/10/21 @ 15:42

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20

REAEGON FEDERATA

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë/Kosova

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

27/07/23 @ 16:00

FEDERATA NJOFTON

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

21/07/23 @ 11:43

FFK LËSHON SQARIM PËR EKIPET E LIGËS SË DYTË

FFK-ja u jep shpresa ekipeve të Ligës së Dytë

FFK Liga e Dytë

FFK-ja u jep shpresa ekipeve të Ligës së Dytë

10/07/23 @ 21:29

EKSKLUZIVE

Guri Hana kalon te Shkëndija

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë/Transfere

Guri Hana kalon te Shkëndija

10/07/23 @ 21:13

NIS NDËRTIMI

Behari nis ndërtimin e tribunave

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

Behari nis ndërtimin e tribunave

06/07/23 @ 11:52

KLUBI ME SYNIME TË QARTA

FC Prizreni synon Ligën e Parë!

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

FC Prizreni synon Ligën e Parë!

01/07/23 @ 10:57

ZHVILLIME

FC Prizreni vazhdon me kapitenin

FFK Liga e Dytë/Transfere

FC Prizreni vazhdon me kapitenin

27/06/23 @ 11:29

VAZHDOJNË PUNIMET

Zhuri shpejt pritet ta ketë stadiumin

FFK Liga e Dytë

Zhuri shpejt pritet ta ketë stadiumin

22/06/23 @ 10:43

XHIROJA E FUNDIT!

KF Shkëndija, kampione e Ligës së Dytë!

FFK Liga e Dytë

KF Shkëndija, kampione e Ligës së Dytë!

29/05/23 @ 00:01

TRIUMFOJNË!

KF Llapi kampion në Superligën U19

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

KF Llapi kampion në Superligën U19

27/05/23 @ 21:57


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë