Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA 1-0 DRENICA

Shpëtimtari Besnik Krasniqi, përsëri sjell fitore

Shpëtimtari Besnik Krasniqi, përsëri sjell fitore


31 October, 2021 @15:42

Ka shënuar katër herë në pesë duelet e fundit të Prishtinës dhe shpesh kontributi i tij solli fitoren. Mbrojtësi Besnik Krasniqi ka bërë të njëjtën përsëri.

Kësaj radhe u asistua nga nigeriani Oto John për të shënuar për herë të parë këtë stinor gol nga loja, kurse Prishtina mposhti Drenicën me rezultat minimal 1-0 [Besnik Krasniqi 83].

Pas fillimit më të mirë të ndeshjes nga vendasit në Fadil Vokrri, mysafirët bën një ndërrim të detyrueshëm për shkak të lëndimit të Visar Haxhijaj. Në anën tjetër Prishtina tentoi edhe dy herë deri në fund të pjesëlojës së parë.

TABELA AKTUALE

Së pari Mendurim Hoti nga distanca (38) e më pas edhe Endrit Krasniqi (44). Pjesa e dytë nisi matur, ndërsa rastet e para u shënuan në të mirë të Drenicës, ndërsa më e mira ishte e Denissonit (73).

Pas kësaj ka qenë një aksion i bukur prishtinas, kur John gjeti Krasniqin që shënoi për epërsi dhe vulosjen e rezultatit përfundimtar, për t’iu kthyer ekipi fitores pas humbjes në xhiron e kaluar.

Prishtina vs Drenica

E tentimet e Drenicës deri në fund dhe zëvendësimet e Tahir Lushtakut, përkundër tetë minutave shtesë, nuk sollën ndërrim në rezultat para se krejt në fund futbollisti i ri i Prishtinës Blerat Tolaj të qëllojë shtyllën e potrierit Mikel Kaloshi.

Fitorja, bën Prishtina që të dalë në pozitë të pestë të renditjes dhe të bëj bilansin 4-4-4 (fitore, barazime e humbje), ndërsa Drenica tashmë me humbjen e katërt, qëndron në pozitë të katërt.


A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20

TREPÇA - LIRIA

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

FFK Liga e parë

Orges Ceka për fitore, e para si mysafire për Lirinë

31/10/21 @ 15:12

VUSHTRRIA - KIKA

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

FFK Liga e parë

Mehmeti e Maxhuni përmbysin Kikën, Vushtrria fiton dhe merr kreun

31/10/21 @ 15:07

ULPIANA - BALLKANI

Ulpiana - “ilaçi” për skuadrat e mëdha, mposhtë Ballkanin me përmbysje!

FFK Superliga

Ulpiana - “ilaçi” për skuadrat e mëdha, mposhtë Ballkanin me përmbysje!

31/10/21 @ 14:57

ULPIANA - BALLKANI

Ulpiana - “ilaçi” për skuadrat e mëdha, mposhtë Ballkanin me përmbysje!

FFK Superliga

Ulpiana - “ilaçi” për skuadrat e mëdha, mposhtë Ballkanin me përmbysje!

31/10/21 @ 14:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drenica

31/10/21 @ 12:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Ballkani

31/10/21 @ 12:32

DUKAGJINI - GJILANI

Haxhihamza shpëton Dukagjinin, Gjilani ndalet në Klinë

FFK Superliga

Haxhihamza shpëton Dukagjinin, Gjilani ndalet në Klinë

30/10/21 @ 15:05

FERONIKELI - LLAPI

Llapi fiton në Drenas, vazhdon ngjitjen në renditje

FFK Superliga

Llapi fiton në Drenas, vazhdon ngjitjen në renditje

30/10/21 @ 15:01

DRITA - MALISHEVA

I mjafton autogoli, Drita merr kreun

FFK Superliga

I mjafton autogoli, Drita merr kreun

30/10/21 @ 14:59

FERONIKELI - LLAPI

Feronikeli - Llapi, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli - Llapi, 11-shet startuese

30/10/21 @ 12:23

DRITA - MALISHEVA

Drita - Malisheva, 11-shet startuese

FFK Superliga

Drita - Malisheva, 11-shet startuese

30/10/21 @ 12:14

DUKAGJINI - GJILANI

Dukagjini  - Gjilani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Dukagjini - Gjilani, 11-shet startuese

30/10/21 @ 12:10

KD I FFK

Batatina dënohet me 500€

FFK Superliga

Batatina dënohet me 500€

29/10/21 @ 16:45


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga