Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FTESAT E SHQIPËRISË U21

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21


5 November, 2021 @11:53

Reprezentacioni i Shqipërisë U21 ka publikuar ftesat e lojtarëve që do të paraqiten në kualifikueset e radhës, ndër të cilat kuqezinjtë janë mysafirë të Sllovenisë dhe të Kosovës.

Kështu, selektori Alban Bushi, që ka inkuadruar për herë të parë edhe portierin Angelo Tafas, që refuzoi ftesën greke, ndër të gjithë të ftuarit janë si mëposhtë.

Portier: Angelo Tafas, Vokli Laroshi, Bruno Pujo.

Mbrojtës: Kosta Vangjeli, Jorgo Pëllumbi, Ramën Çepele, Masimiliano Doda, Ergi Goga, Mario Mitaj, Adrian Bajrami, Albion Marku, Marsel Ismajlgeci, Adolf Selmani.

Mesfushorë: Angelo Ndrecka, Jurgen Çelhaka, Bernard Karrica, Kristjan Asllani, Erald Lakti, Armando Dorba.

Sulmues: Ernest Muçi, Mehdi Çoba, Tedi Cara, Ergys Peposhi.

Shqipëria U21 më 12 nëntor ndeshet me Slloveninë U21, ndërsa më 16 nëntor me fillim prej orës 19 luan me Kosovën U21.

Selektori i Kosovës U21 Michael Nees ka publikuar ftesat e lojtarëve të Kosovës dy ditë më parë.

TABELA AKTUALE E GRUPIT G, pas 4 xhirosh:

1. Çekia 12p.
2. Shqipëria 9p.
3. Anglia 7p. (-1 ndeshje)
4. Sllovenia 4p.
5. Kosova 3p.
6. Andorra 0p. (+1 ndeshje)


TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

04/11/21 @ 15:53

NË ITALI

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

Serie A

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

04/11/21 @ 14:10

PËRSHËNDETEN NGA CHAMPIONS

Të eliminuarit nga Champions!

Champions League

Të eliminuarit nga Champions!

04/11/21 @ 00:17

4 SIGUROJNË BILETËN

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen

Champions League

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen

03/11/21 @ 23:53

TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

04/11/21 @ 15:53

FTESAT E KOSOVËS U21

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

Shqipëria/Kosova/International

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

03/11/21 @ 16:08

INCIDENTI NDAJ POLONISË

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

23/10/21 @ 01:06

WEMBLEY

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

21/10/21 @ 14:02

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

21/10/21 @ 12:28

DEKLARATA E FSHF

FSHF: Tifozët polakë provokuan!

Shqipëria

FSHF: Tifozët polakë provokuan!

14/10/21 @ 10:44

FIFA

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

13/10/21 @ 11:24

SHQIPËRIA

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

12/10/21 @ 23:48

SHQIPËRI - POLONI

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

12/10/21 @ 23:05

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

12/10/21 @ 22:42


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria