Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë


4 November, 2021 @15:53

Selektori i Anglisë Gareth Southgate ka publikuar ftesat për lojtarët që do të mund të jenë pjesë e albionëve në përballje ndaj Shqipërisë.

Anglia është duke e kërkuar kualifikimin e drejtpërdrejtë nga vendi i parë i grupit dhe këtë pritet ta arrijë në përballjet e radhës, ndaj Shqipërisë dhe San Marinos.

england

ANGLIA

Portier: Sam Johnstone, Jordan Pickford, Aaron Ramsdale.

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell, Conor Coady, Reece James, Harry Maguire, Tyrone Mings, Luke Shaë, John Stones, Kyle Walker.

Mesfushorë: Jude Bellingham, Jordan Henderson, Mason Mount, Kalvin Phillips, Declan Rice, James Ward-Prowse.

Sulmues: Tammy Abraham, Phil Foden, Jack Grealish, Harry Kane, Marcus Rashford, Bukayo Saka, Raheem Sterling.

Anglia është e para në Grupin I kualifikues për Botërorin e Katarit dhe me një fitore ndaj Shqipërisë në ndeshjen e radhës, ata do të sigurojnë vendin e parë dhe biletën automatike drejt Botërorit.

Anglia-Shqipëria luhet më 12 nëntor, ndërsa ndaj San Marinos anglezët janë mysafirë më datën 15 të të njëjtit muaj.


NË ITALI

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

Serie A

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

04/11/21 @ 14:10

PËRSHËNDETEN NGA CHAMPIONS

Të eliminuarit nga Champions!

Champions League

Të eliminuarit nga Champions!

04/11/21 @ 00:17

4 SIGUROJNË BILETËN

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen

Champions League

Pas 4 xhirove, vetëm 4 më të fuqishmit kualifikohen

03/11/21 @ 23:53

REAL MADRID - SHAKHTAR

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

Champions League

Reali mposhtë Shakhtarin, klubi i parë me 1000 gola!

03/11/21 @ 20:35

FTESAT E KOSOVËS U21

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

Shqipëria/Kosova/International

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

03/11/21 @ 16:08

FTESAT GREKE

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

03/11/21 @ 15:59

FTESAT GREKE

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

03/11/21 @ 15:59

INCIDENTI NDAJ POLONISË

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

23/10/21 @ 01:06

WEMBLEY

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

21/10/21 @ 14:02

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

21/10/21 @ 12:28

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

DUELI I FUNDIT I CIKLIT TË KUALIFIKIMEVE

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

19/10/21 @ 15:01

SELEKTORI I RI

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International/Transfere

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

15/10/21 @ 16:00

KONFERENCA E FUNDTI SI TRAJNER

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

13/10/21 @ 14:16

KOSOVA

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

13/10/21 @ 13:08

FIFA

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

13/10/21 @ 11:24


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror