Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NORWICH CITY

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga


6 November, 2021 @20:49

Me mund të madh sot erdhi fitorja e parë e stinorit në Premier Ligë, ndërsa duke e drejtuar skuadrën disa vite, Daniel Farke për dy herë e solli Norwich Cityn në elitën e futbollit anglez.

Por, fitorja e sotme ndaj Brentfordit nuk e shpëtoi atë. Vendimi ishte marrë më herët dhe drejtori sportiv i ekipit Stuart Webber ka bërë të ditur se gjermani nuk është më trajner i kanarinave.

“E ndiejmë se tash është momenti i duhur për të bërë lëvizjen për ruajtjen e statusit të ekipit të Premier Ligës,” ka thënë Webber në deklaratën e tij pas largimit të Farkes nga detyra.

Milot Rashica është lojtar i 11-shes së parë të Norwichit dhe sot ka qenë përgjatë thuajse tërë ndeshjes në fushë, duke u zëvendësuar në minutën e 95 të lojës në fitoren e parë të stinorit.


DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

MALISHEVA 0-1 LLAPI

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

FFK Superliga

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

06/11/21 @ 17:28

DRENICA 0-1 ULPIANA

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme

06/11/21 @ 16:57

BALLKANI 2-0 DRITA

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

FFK Superliga

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

06/11/21 @ 15:46

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

06/11/21 @ 12:20

BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

05/11/21 @ 17:00

MEDIA TALK

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

Premier League/La Liga/Transfere

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

02/11/21 @ 14:25

TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Premier League/Transfere

Conte premtues te Tottenham

02/11/21 @ 14:04

E FUNDIT

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

Premier League

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

01/11/21 @ 11:10

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/10/21 @ 09:00

UNITED - LIVERPOOL

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

Premier League

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

24/10/21 @ 19:28

IPSWICH TOWN

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

23/10/21 @ 18:20

GOL NGA BROJA

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Dy ndeshje si titullar, goli i dytë nga Broja

23/10/21 @ 17:18

CHELSEA - NORWICH

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

23/10/21 @ 15:20


 
Të gjitha lajmet nga Premier League