Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUKAGJINI - FERONIKELI

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme


7 November, 2021 @15:42

Skuadra e Dukagjinit, e mposhti Feronikelin me rezultat 1-0 [Bujar Shabani 76’] dhe arriti një fitore me vlerë të madhe.

Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 0-0, derisa në minutën e 76’, Bujar Shabani ka shënuar një eurogol nga distanca që mjaftoi për tre pikë.

TABELA AKTUALE

Dukagjini me këtë fitore largohet nga zona e rrezikshme dhe gjendet në pozitën e tetë, kurse Feronikeli me 10 pikë është në pozitën e fundit.

Në xhiron tjetër Dukagjini takohet me Prishtinën, derisa Feronikeli me Malishevën.


BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

07/11/21 @ 12:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

07/11/21 @ 12:34

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

NORWICH CITY

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

Premier League/Transfere

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

06/11/21 @ 20:49

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

GJILANI 1-1 PRISHTINA

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

FFK Superliga

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

07/11/21 @ 18:19

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

07/11/21 @ 12:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

07/11/21 @ 12:34

MALISHEVA 0-1 LLAPI

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

FFK Superliga

Forma e Llapit vazhdon, e pesta në gjashtë të fundit

06/11/21 @ 17:28

DRENICA 0-1 ULPIANA

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Braziliani Santos nxjerr Ulpianën nga zona e rrezikshme

06/11/21 @ 16:57

BALLKANI 2-0 DRITA

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

FFK Superliga

Theo Solomon vendos derbin, Ballkani lider

06/11/21 @ 15:46

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Ulpiana

06/11/21 @ 12:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Llapi

06/11/21 @ 12:16

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drita

06/11/21 @ 12:11

STAR OF THE GAMEWEEK XII

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

FFK Superliga

Ardi Shala (KF Ulpiana), Ylli i javës (12)

02/11/21 @ 12:23


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga