Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi


7 November, 2021 @22:27

Pa asnjë problematikë gjatë ndeshjes, Ferizaji ka arritur të regjistrojë fitoren e shtatë radhazi në Ligë të Parë Grupi B sot dhe kështu për herë të parë këtë stinor të merr kryesimin aty. Ferizaji - Fushë Kosova 3-1 [ n.n. 30ag., Kenan Orana 63, Ramush Ramadani 77 - n.n.]

Prej ditës që në krye të skuadrës u vendos Arbnor Morina trajner në vend të Megzon Visokës, skuadra e kaltër nga ky qytet, është treguar e pandalshme, ndërsa sot kaluan lehtë edhe Fushë Kosovën, që dy xhiro më parë emëroi trajner Burim Shalën, pasi që Zylkifli Obërtinca kishte dhënë dorëheqje për shkak të rezultateve jo të mira.

Një autogol në pjesë të parë, pas shutit të Albion Kurtajt dhe dy të tjera në pjesë të dytë [Kenan Orana me kokë dhe Ramush Ramadani bukur pas kundërsulmit] vulosën fatin e ndeshjes, ku Ferizaji tregoi fuqinë karshi pampurëve për të arritur te 23 pikëshi dhe kryesimi i Ligës së Parë B.


TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

DUKAGJINI - FERONIKELI

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

07/11/21 @ 15:42

GJILANI 1-1 PRISHTINA

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

FFK Superliga

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

07/11/21 @ 18:19

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

07/11/21 @ 12:41

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë