Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

Pamje nga fillimi i ndeshjes së sotme/ Foto: KFRahoveci/fb

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A


7 November, 2021 @22:06

Pas dy barazimeve radhazi, Trepça’89 i është kthyer fitores sot në Riza Lushta, duke e mposhtur ekipin e ardhur nga Liga e Dytë e Kosovës Rahoveci, me rezultat 2-0.

Trepça’89 - Rahoveci 2-0 [Zeki Ademi 89, Armend Gashi 90+3].

Rezultati, përkundër se 2-0 ka qenë vështirë i arritshëm për vendasit, të cilët në saje të përkushtimit deri në minutat e fundit të ndeshjes kanë arritur që të dalin fitues në këtë përballje, pas dy barazimeve 0-0 që i kishin.

TABELA AKTUALE

E Rahoveci në anën tjetër cilësoi “referimin skandaloz” pasi që fitorja e ‘89-shit erdhi në minutat e fundit të ndeshjes, “pas presionit në referim!” Rahoveci ka aluduar në golin e anuluar në pjesë të parë si të padrejtë. Ndërsa më pas ka qëlluar edhe shtyllën e mitrovicasve. Goli s’erdhi.

Në pjesë të dytë, vendasit para se të shënojnë golin e parë, dështojnë të realizojnë penalltinë, që e mbron portieri Besnik Shehu.

Kjo ka qenë humbja e pestë e stinorit për rahovecianët këtë stinor, ndërsa golat në fund të ndeshjes për mitrovicasit e drejtuar nga Shpëtim Idrizi i shënuan Zeki Ademi dhe Armend Gashi për t’ia sjellë fitoren e shtatë sezonale ‘89-shit.

Me këtë fitore, Trepça’89 vazhdon të kryesojë e vetme Ligën e Parë Grupi A dhe po shkon me hapa të sigurtë drejt rikthimit të menjëhershëm drejt Superligës! Mitrovicasit janë skuadra e vetme e pamposhtur në ligë.

Rahoveci status


GJILANI 1-1 PRISHTINA

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

FFK Superliga

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

07/11/21 @ 18:19

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

07/11/21 @ 12:41

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

DUKAGJINI - FERONIKELI

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

07/11/21 @ 15:42

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26

A&N - TREPÇA '89

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

FFK Liga e parë

Barazim në Korishë, A&N ndalë liderin

31/10/21 @ 15:28

RAMIZ SADIKU - FERIZAJ

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

Albion Kurtaj vendimtar, Ferizaj shënon fitoren e gjashtë rresht

31/10/21 @ 15:27

ONIX - BESA

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Pa gola mes Onixit e Besës, pikët ndahen

31/10/21 @ 15:20


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë