Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

E FUNDIT

BIBL përcakton vazot, Prishtina e Peja s’mund të jenë në një grup

BIBL përcakton vazot, Prishtina e Peja s’mund të jenë në një grup


19 August, 2021 @19:35

Deri tash janë regjistruar dhjetë ekipe për stinorin e ri të BIBL, ndërsa liga në fjalë sot ka publikuar vazot sipas të cilave do të hidhet shorti për dy grupet që do të garojnë për vende në fazën e dytë të kësaj gare.

BIBL ka bërë të ditur se maksimalisht do të mund të regjistrohen 13 skuadra këtë stinor, ndërsa nëse ligës i bashkangjitet kampioni Hapoel Holon, atëherë do të futet nga faza e dytë e garave në ligë.

Deri më 9 shtator BIBL ka lënë të hapur edhe një vend për secilin grup, për një ekip nga Izraeli dhe një nga Mali i Zi, si dhe për kampionin e stinorit të kaluar.

Sa i përket ndarjes së vazove, që do të çojnë skuadrat në dy grupe nga (aktualisht 5 pjesëmarrës) ndërsa pritet të bëhen nga gjashtë ato janë:

VAZO 1: Ironi Rain Nahariya; Hapoel Nufar Energy Galil Elion.

VAZO 2: BC Akademik Plovdiv; BC Balkan.

VAZO 3: KK Kumanovo 2009; KK TFT.

VAZO 4: BC Beroe; KK Navico Akademija FMP.

VAZO 5: KB Sigal Prishtina; KB Peja.

VAZO 6: Ekip nga Izraeli ; Ekip nga Mali i Zi.

Ekipet do të ndahen në dy grupe, nga 5/6 pjesëmarrës ndërsa katërshja më e mirë në grup do të kalojë në fazën e dytë të garave.

KB Peja gjithashtu do të ketë dy kundërshtarë nga Maqedonia Veriore në grup, për shkak të pjesëmarrjes në Ligën Unike dhe shkurtimin e udhëtimit për kundërshtarë potencialë më shumë se një nga Bullgaria.

Ndeshjet hapëse të stinorit në BIBL do të luhen në Izrael më 12 tetor.


SHAWN JONES

Ish reprezentuesi i Kosovës, në KK Split

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish reprezentuesi i Kosovës, në KK Split

19/08/21 @ 15:08

KOSOVA U 16

Vazhdon dominimi i Kosovës U16, asnjë pikë s’pësuan në çerekun e 4

Përfaqësueset e tjera

Vazhdon dominimi i Kosovës U16, asnjë pikë s’pësuan në çerekun e 4

18/08/21 @ 20:16

KOSOVA U16

Në kërkim të fitores së tretë

Përfaqësuesja/International

Në kërkim të fitores së tretë

18/08/21 @ 13:53

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16

KOSOVA U6

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë

Përfaqësueset e tjera

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë

17/08/21 @ 19:22

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon fundorin Nicholas

FBK Superliga/Transfere

Prishtina zyrtarizon fundorin Nicholas

17/08/21 @ 18:08

FBK

Përfundon afati kalimtar në basketboll te meshkujt

FBK Superliga

Përfundon afati kalimtar në basketboll te meshkujt

17/08/21 @ 15:21

KB PRIZRENI

Këta janë 4 amerikanët e regjistruar të KB Prizrenit

FBK Superliga/Transfere

Këta janë 4 amerikanët e regjistruar të KB Prizrenit

17/08/21 @ 14:49

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16

PARA SEZONIT 21/22

Edhe një ekip shtohet në BIBL

Balkan League

Edhe një ekip shtohet në BIBL

17/08/21 @ 08:12

MBETET BARDHEKALTËR

Don Polloshka mbetet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Don Polloshka mbetet te Prishtina

16/08/21 @ 13:47

KARAGAÇ

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

11/08/21 @ 10:42

E FUNDIT

Henrik Sirko rikthehet te Peja

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Henrik Sirko rikthehet te Peja

10/08/21 @ 13:05

RIKTHIMI

Edhe KB Peja në BIBL 2021/22

FBK Superliga/Balkan League

Edhe KB Peja në BIBL 2021/22

06/08/21 @ 14:37

REKORD-KAMPIONJA

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

05/08/21 @ 18:10

BIBL

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?

03/08/21 @ 17:16

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

BIBL

Treshja kosovare referoi në super ndeshjen e BIBL

Balkan League

Treshja kosovare referoi në super ndeshjen e BIBL

07/04/21 @ 22:54


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League