Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - BOREA

Borea e hap stinorin pranveror me fitore

FOTO / Arkiv

Borea e hap stinorin pranveror me fitore


20 January, 2022 @11:56

Ndeshja e parë e stinorit pranveror në Ligën e Parë, është luajtur në mes të Feronikelit dhe Boreas.

Borea e mposhti kundërshtarin me rezultat 64-69.

Borea në çerekun pësoi vetëm 5 pikë, kurse e kontrolloi ndeshjen në shumicën e kohës, derisa Feronikeli u afrua në rezultat por nuk arriti ta rrëmbejë fitoren.

Ols Kurti ishte më i miri te Borea me 24 pikë e 5 kërcime, derisa u dallua edhe Sokol Nila me 14 pikë.

Te Nikli Taulant Dupa luajti me 22 pikë dhe Bunjan Hasku me 20 pikë e 10 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Borea me 5 fitore e 5 humbje gjendet në pozitën e tretë aktualisht, kurse te Feronikeli është skuadra e vetme pa fitore. Ata kanë bilans prej 10 humbjeve e 0 fitoreve.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Rahoveci - Tirana

Liga Unike

Highlights: Rahoveci - Tirana

19/01/22 @ 21:04

KAMZA - PRIZRENI

Prizreni i kthehet fitoreve në Ligën Unike

Liga Unike

Prizreni i kthehet fitoreve në Ligën Unike

19/01/22 @ 20:54

BASHKIMI

Me mesatare 20 PPN, ky është përforcimi i ri i Bashkimit

FBK Superliga/Transfere

Me mesatare 20 PPN, ky është përforcimi i ri i Bashkimit

19/01/22 @ 20:28

RAHOVECI - TIRANA

Rahoveci mposhtë Tiranën në Ligën Unike

Liga Unike

Rahoveci mposhtë Tiranën në Ligën Unike

19/01/22 @ 18:45

LATINO-AMERIKANI TE PEJA

Peja gjen zëvendësim për Ilterin, zyrtarizon përforcimin e ri

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja gjen zëvendësim për Ilterin, zyrtarizon përforcimin e ri

19/01/22 @ 15:26

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i Trepçës dhe Rahovecit, shkarkohet për 15 ditë

FBK Superliga/International

Ish-trajneri i Trepçës dhe Rahovecit, shkarkohet për 15 ditë

19/01/22 @ 12:17

MELZIN LAZIMI

Kemi treguar karakter ndaj një ekipi me buxhet 10-fish më të madh

Liga Unike

Kemi treguar karakter ndaj një ekipi me buxhet 10-fish më të madh

19/01/22 @ 00:18

MOLOS SERQA

Gabime që s’duhet të na ndodhin

Liga Unike

Gabime që s’duhet të na ndodhin

19/01/22 @ 00:00

KLINË

Drilon Shala i bashkohet KB Dardanët - Dukagjini

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Drilon Shala i bashkohet KB Dardanët - Dukagjini

13/01/22 @ 14:41

ISTOG

Përforcimi amerikan i Istogut nis stërvitjet me ekipin

FBK Liga e Parë/International/Transfere

Përforcimi amerikan i Istogut nis stërvitjet me ekipin

13/01/22 @ 14:32

QNB VAZHDON PUNËN

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Superliga U18

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

10/01/22 @ 11:14

MICHAEL GREEN

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

05/01/22 @ 22:03

KUPA E KOSOVËS

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

03/01/22 @ 10:49

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Transfere

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

30/12/21 @ 21:33

NEW BASKET

Leurit Morina transferohet te New Basketi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Leurit Morina transferohet te New Basketi

29/12/21 @ 15:23

VËLLAZNIMI

KB Vëllaznimi demanton zërat: Besnik Azemi qëndron

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Vëllaznimi demanton zërat: Besnik Azemi qëndron

27/12/21 @ 15:24

SUPERLIGA

Besnik Azemi afër Superligës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Besnik Azemi afër Superligës

27/12/21 @ 14:40

VËLLAZNIMI

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

FBK Liga e Parë

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

27/12/21 @ 14:17


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë