Të gjitha lajmet

GAME 2: BUCKS - CELTICS

Bucks barazon serinë

Bucks barazon serinë

1 May, 2019 @10:27

Lojtarët e skuadrës së Milwaukee Bucksit, gabimet në ndeshjen e parë nuk i përsëritën në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër Bostonit dhe kështu e barazuan serinë në 1-1.

Ndeshja përfundoi me rezultat 123-102.

Starti i dobët i yllit grek Antetokounmpo, bëri që Bostoni ta ngrit epërsinë deri më 7 pikë, por më pas erdhi këndellja e grekut dhe e përfundoi ndeshjen me double-double.

Antetokounmpo ishte koshashënuesi më i mirë i ndeshjes te Bucks me 29 pikë, derisa në statistikat personale i shtoi edhe 10 kërcime e 4 asistime.

Në humbjen e Bostonit ndikoi edhe performanca e dobët prej 9 pikëve e Kyrie Irvingut, kurse më i dalluari ishte Marcus Morris me 17 pikë.

Tani seria do të bartet në “TD Garden” të Bostonit. Ndeshja e tretë e serisë do të luhet më 4 maj në ora 02:00.

GAME 1: WARRIORS - ROCKETS

Kampioni del fitues nga dueli i parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:59

Njëri prej dueleve më të mirë të gjysmëfinaleve në NBA, Golden State Warriors - Houston Rockets, përfundoi me fitoren e…

GAME 1: BUCKS - CELTICS

Irving e Horford kujdesen për fitoren e parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:41

Boston Celtics, me ndihmën e Kyrie Irvingut dhe Al Horfordit, e fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Konferencës Lindore kundër…

GAME 1: RAPTORS - 76ers

Me rekord personal, vjen fitorja e parë

FOTO/ nba

28 April, 2019 @10:37

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Konferencën Lindore, përfundoi me fitoren e Toronto Raptorsit kundër Philadelphia 76ers me rezultat 108-95. Mbrojtja…

GAME 7: NUGGETS - SPURS

Gjysmëfinalisti i fundit, Denver Nuggets

FOTO/ nba

28 April, 2019 @10:25

Seria e vetma që shkoi deri në ndeshjen e shtatë, ishte dueli në mes të Denver Nuggets e San Antonio…

GAME 6: CLIPPERS - WARRIORS

Kampioni në gjysmëfinale

FOTO/ nba

27 April, 2019 @10:34

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, e përfundoi serinë kundër Los Angeles Clippers me rezultat 4-2 dhe u kualifikua…

Të gjitha lajmet nga NBA