Të gjitha lajmet

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Caktohet termini për ndeshjen e tretë finale

TOPSPORTI / A.P

Caktohet termini për ndeshjen e tretë finale

19 April, 2019 @15:38

Pas fitores së shënuar mbrëmë nga Vëllaznimi, seria mes Feronikelit dhe Vëllaznimit, që po luftojnë për t’u inkuadruar në Superligë sezonin e ardhshëm, është barazuar në 1-1.

Prandaj, skuadra që e siguron biletën për Superligë do të kuptohet nesër mbrëma, me ndeshjen që është caktuar të luhet nesër (e shtunë) me fillim nga ora 19:00 në palestrën sportive të Drenasit, kjo pasi që Feronikeli ka përparësinë e terrenit pasi që ka përfunduar para Vëllaznimit në sezonin e rregullt të Ligës së Parë

SKEMA E PLAY OFF-IT

Skuadra që e fiton takimin e nesërm inkuadrohet direkt në Superligë, derisa skuadra humbëse mundësinë e fundit për Superligë e ka përmes Play Out-it, ku përballet me Lipjanin, vendin e parafundit të Superligës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga