Të gjitha lajmet

FINAL SERIES: VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Vëllaznimi fiton, barazohet seria

TOPSPORTI/ A. P.

Vëllaznimi fiton, barazohet seria

18 April, 2019 @20:43

Superliga mbetet në pritje të ekipit të ri pjesëmarrës të saj për sezonin e ardhshëm.

Në mungesë të amerikanit të lënduar Taaj Ridley, Vëllaznimi me komplet forcat vendore ka arritur të mposhtë Feronikelin në Shani Nushi sonte 73-65 për të barazuar serinë finale të PlayOffit të Ligës së Parë në 1-1.

Edmond Kryeziu dhe Ardit Memqaj kanë kryer ndeshjen me double-double për Vëllaznimin. I pari shënoi 22 pikë e 13 kërcime, ndërsa i dyti 13 pikë e 11 kërcime në fitoren e ekipit të drejtuar nga Shkumbin Kumnova.

Rol të rëndësishëm luajti edhe Dardan Brovina me 12 kërcime, 5 prej të cilave në sulm për ekipin gjakovar, derisa Atik Koshi shënoi 20 pikë e 5 asistime.

Shiko: PLAYOFF SKEMA

Te Feronikeli, që luajti mirë në çerekun e dytë dhe të tretë të ndeshjes, më i dalluari ka qenë Beqë Kovaçi me 16 pikë, 5 kërcime e 3 asistime. Derisa pikë të njejta shënoi edhe Desmond Gattis, bashkë me 5 asistime.

Arti Hajdari shtoi 13 pikë, derisa Muhamedali Janjeva dha 15 pikë e 8 kërcime për ekipin e drejtuar nga Petrit Zeqiri, që s’mjaftuan sonte.

Me këtë fitore të Vëllaznimit, seria u bë 1-1 dhe tashmë gjithçka do të vendoset në Drenas në vikend, kur luhet ndeshja e fundit dhe vendimtare për të përcaktuar ekipin që do të sigurojë biletën për Superligë sezonin e radhës.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë