Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Dallimi 6 pikë pas pjesës së parë

TOPSPORTI/ A. P.

Dallimi 6 pikë pas pjesës së parë

18 April, 2019 @19:33

Ka përfunduar çereku i dytë i ndeshjes mes Vëllaznimit dhe Feronikelit, ku po zhvillohet një luftë e madhe për çdo top.

Pas epërsisë 10 pikëshe të krijuar në çerek të parë në të mirë të Vëllaznimit, çereku i dytë përfundoi me rezultat 15-19, për përfundimtaren 42-36 në fund të 20 minutave të para të ndeshjes.

Më efikasi te Vëllaznimi aktualisht është Edmond Kryeziu me 16, ndërsa te Feronikeli Beqë Kovaçi me 11 pikë.

Raporti i plotë, pas ndeshjes.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga