Të gjitha lajmet

EKSKLUZIVE

Celina nënshkruan kontratë profesionale me Manchester City

Celina nënshkruan kontratë profesionale me Manchester City

1 July, 2014 @18:49

Njëri ndër futbollistët që do të hyjë në histori të Kosovës si lojtar që ka qenë pjesë e Kosovës në ndeshjen e parë të saj me leje nga FIFA, Bersant Celina, sot ka nënshkruar kontratën e parë profesionale si lojtar me kampionin e Anglisë, Manchester City. 

Lajmin e ka bërë të ditur vetë prindi i Bersantit ekskluzivisht për Borozani.com, duke theksuar se pas një periudhe dy vjeçare në Akademinë e këtij klubi dhe përkundër lëndimit të vështirë të tij, City i ka besuar atij dhe e ka shpërblyer me kontratë. 

Celina që në shtator mbush të tetëmbëdhjetat ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Manchester Cityn me mundësi vazhdimi dhe përmirësimi të kushteve të kontratës në rast se ai tregohet. 

Celina që ka pasaportë norvegjeze, ka refuzuar të luaj për të rinjtë e kësaj kombëtareje duke pranuar që të luaj me Kosovën. Ai ka qenë pjesë e ekipit historik të vendit tonë në ndeshjen Kosova-Haiti, përkundër se nuk fitoi rastin që të paraqitet në fushë nga përzgjedhësi Albert Bunjaki. TRANSFERI

Memelli kalon te Teuta

panoramasport

1 July, 2014 @16:04

Skuadra durrësake, Teuta, ka bërë të ditur se është përforcuar me sulmuesin 34 vjeçar Migen Memelli.  Memelli që njihet si…

PEJË

Besa vazhdon me përforcime

KFBesa/Facebook

1 July, 2014 @15:48

Besa e Pejës vazhdon me përforcime. Klubi pejan pas marrjes së Dukagjin Gashit, ditë më parë, ka njoftuar në…

ARMATA E VERIUT

Kukësi nis misionin Europa League

1 July, 2014 @14:50

Nënkampioni i Shqipërisë, Kukësi, është nisur sot në orët e mesditës për në Kazakistan, në fakt Almaty.  Kukësianët pasnesër do…

BARÇA

Prezantohet Rakitici

1 July, 2014 @13:56

Gjiganti katalonas, Barcelona, sot ka prezantuar futbollistin e ri të skuadrës, Ivan Rakitic, me të cilin kishte arritur marrëveshje…

PASIMI I PORTIERIT HEMED

Goli i Izraelit ndaj Shqipërisë, bujë në internet

Foto: IFA/fb

15 October, 2018 @13:16

Goli i parë i Izraelit ka bërë bujë nëpër internet. Pasimi i portierit Ariel Harush, që zuri në gjumë mbrojtjen…

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Rashica: I lumtur për golin, fusha jo e përshtatshme

15 October, 2018 @11:44

Përveç përzgjedhësit Challandes, për media foli edhe Milot Rashica, golashënuesi i Kosovës në ndeshjen e mbrëmshme. "Jam i lumtur…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Challandes flet pas ndeshjes

15 October, 2018 @11:37

Pas barazimit me Ishujt Faroe, për media foli Bernard Challandes, përzgjedhësi i Kosovës. "Jam shumë i kënaqur me paraqitjen…

PRISHTINA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Edhe Prishtina mbyll javën me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @23:26

Nënkampionja e Kosovës, Prishtina, sikurse Penza e Bashkimi, e mbylli javën me fitore, duke e mposhtur skuadrën gjakovare…

Të gjitha lajmet nga