Të gjitha lajmet

LAKERS - CLIPPERS

Clippers fiton derbin e LA

FOTO / nba

Clippers fiton derbin e LA

29 December, 2018 @10:47

Në derbin e luajtur në mes të Lakersit dhe Clippersit, fitues doli Los Angeles Clippersi duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 107-118.

Lakersat ishin në epërsi deri në çerekun e katërt, por me një seri të njëpasnjëshme të shënimeve, skuadra e trajnerit Doc Rivers e regjistroi fitoren e radhës.

Lou Williams shkëlqeu me 36 pikë, 7 kërcime e 3 asistime, derisa u dallua edhe italiani Danilo Gallinari me 19 pikë të tjera.

Los Angeles Lakers luajti përsëri pa super yllin LeBron James, kurse më i miri ishte Kyle Kuzma me 24 pikë të shënuara.

TABELA AKTUALE

Clippers me 21 fitore e 14 humbje aktualisht gjendet në pozitën e katërt në Konferencën Perëndimore, derisa Lakers me këtë humbje u vendos në pozitën e shtatë me 20 fitore e 16 humbje.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (6)

21 October, 2019 @12:10

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

VLERËSIMET E DERBIT

Notat e lojtarëve: ManUnited - Liverpool

Fotot: premierleague.com

21 October, 2019 @0:10

Adam Lallana i Liverpoolit erdhi nga banka rezervë për të shuar shpresat e Manchester Unitedit për fitore ndaj rivalit të…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI - PRIZRENI

Derbi i qytetit, i takoi Bashkimit

20 October, 2019 @21:00

Derbi lokal i Prizrenit, i takoi Bashkimit. Bashkimi e mposhti Prizrenin me rezultat 82-73 dhe e përfundoi serinë prej…

Të gjitha lajmet nga